Hlavní navigace

Vlákno názorů k aktualitě Sledovanost: Sedmá řada Tváře na Nově i Zlatá maska na Primě mají statisíce diváků od Pamětník - Až bude mít Česko takový potenciál, počet diváků...

 • 9. 9. 2020 19:34

  Pamětník

  Až bude mít Česko takový potenciál, počet diváků a ekonomickou sílu jako třeba Německo, Itálie, nebo USA, potom i veřejnoprávní média budou moci vyrábět "velkolepé" show. Ještě tomu chybí to, že značná část současných diváků není k účinkování hvězdných mezinárodních hostů náležitě jazykově vybavena, čili by to byly zbytečně vyhozené peníze za pořady s malou sledovaností.

 • 9. 9. 2020 16:50

  bez přezdívky

  Ani Maska a ani Tvář nejsou žádné "velkolepé" show. To jsou klasické licencované talentové show kterých je po světě stovky ne-li tisíce. Velkolepé show jsou ty, ve kterých účinkují mezinárodní hosté apod. V ČR se taková show nevysílá a pokud vím ani nevysílala, protože na to nejsou love.

 • 11. 9. 2020 12:20

  JanM

  Pokud vím tak ono by stačilo dělat tyto soutěže pořádně. Třeba že do poroty pěvecké soutěže herci prostě nepatří. Většinou se stává totiž cílem kritiky porota a moderátor, nikoliv samotný formát soutěže. Srovnejte třeba kvalitu na ČT a Nově. Osobně si ale stále nedokážu vystvětlit jednu věc, a to jak je možné že formát který je v západní Evropě nebo v USA úspěšný je v české verzi naprostý propadák. Vzpomenout můžeme třeba na The Voice, které je ve Francii, Belgii, Německu nebo USA úspěšné, ale pokus naší české TV Nova se nepovedl. Hodně sleduju FR verzi The Voice a tam skutečně ze soutěžících postoupí ti lepší (tedy můj odhad se shoduje s volbou poroty a možná bych si na výsledek i vsadil), kdežto v naší Superstar je to naprostá loterie. Taky tam má soutěžící větší šanci na úspěch po soutěži, kdy se udrží na vrcholu. Když se podívám na jejich hudební scénu, tak mě překvapuje kolik známých zpěváků prošlo soutěžemi. Namátkou třeba Amel Bent, Nolwenn Leroy, Jenifer, Kendji Girac, Slimane, Erza Muqoli nebo Maelle. Kdežto v česku je taková prakticky pouze Aneta Langerová, tedy vítězka první Superstar. Možná by bylo vhodné v česku otestovat formát Star Academy (známý též pod názvem Operation Triunfo), kde jsou trochu omezené možnosti vyřazování (systém připomíná vyřazování ve VyVolených) takže ty skutečně dobré soutěžící vyřadit nelze, i když pořadí ze kterého vyjdou poslední 3 "nominovaní na vyřazení" opět sestavuje porota a tímto pořadím lze skákat nahoru a dolu.