Hlavní navigace

Boj o slevový server Pepa.cz pokračuje, padl i návrh na insolvenci

8. 8. 2017

Sdílet

Podnikat na doméně, kterou nemáte plně pod kontrolou, je risk. Přesvědčil se o tom slevový server Pepa, který měl doménu pepa.cz pouze pronajatou na základě licenční smlouvy. Její majitel ale nyní službu z domény vystěhoval. A celé to vypadá jako součást souboje společníků o nadvládu nad firmou.

Firma Millenium Prague s.r.o., která teď na stránce provozuje vlastní slevový agregátor, na webu píše, že Pepa je ve špatné finanční situaci. „Společnost Portál pepa.cz s.r.o., provozovatel webových stránek www.pepa.cz do 6.8.2017, se dostala do situace, kdy není momentálně likvidní a nemůže dostát svým závazkům vůči některým partnerským společnostem.“

Zástupci Pepy, který se přestěhoval na adresu Pobytov.cz, to ale odmítají. „Závazky plníme a plnit budeme. V současnosti máme v aktivech 44 milionů korun, přičemž 90 % tvoří finanční hotovost, hodnota závazků činí 40 milionů korun. Pro reference je možné kontaktovat naše partnery, kterým platíme vždy a včas. Partnerům byl rozeslán email s informací, že v případě jakéhokoli zmatku hradíme náklady za naše zákazníky v předstihu, zároveň jsme přešli na vyplácení provizí v týdenním cyklu.“

Podle výkonného ředitele Pepy Petra Sýkory novou službu na pepa.cz provozuje „… jeden ze společníků, který se zřejmě tímto způsobem zkouší ukrást – anebo zcela nelogicky zlikvidovat – dvojku na trhu a fungující projekt.“

Doménu pepa.cz podle registru CZ.NIC vlastní firma Vraňanská realitní s.r.o., jejímž majitelem je slovenská společnost TORRIA, SE. V té podle slovenského rejstříku figuruje jeden z jednatelů Pepy Jiří Jankov. Ten byl donedávna také jednatelem firmy Millenium Prague s.r.o., která ovládá 50% podíl v Portálu pepa.cz s.r.o. Od 24. července jej ve funkci nahradil bulharský občan Boris Nikolov Vesselinov, který je od stejného data veden i jako jediný majitel firmy.

Aktualizace 14:55 – Podle informací zveřejněných v insolvenčním rejstříku Jiří Jankov podal jménem společnosti Portál pepa s.r.o. insolvenční návrh. „Navrhovatel se již delší dobu nachází v kritické hospodářské situaci, kdy za rok 2016 skončilo jeho hospodaření ztrátou ve výši přesahující 12 mil. Kč. K řešení této situace byla svolána na 10. 7. 2017 valná hromada, avšak k žádnému řešení nedošlo,“ argumentuje v návrhu. Podle Jankova také ostatní dva jednatelé vyvedli z firemního účtu 31,5 milionu Kč na účet firmy ONLINE BROTHERS, ve které jsou jednateli. 

„Tak to vypadá na boj se vším všudy. Bývalý jednatel, který byl zbaven funkce na základě předběžného opatření, podává insolvenční návrh. Je na něj podané trestní oznámení za pokus o zpronevěru peněz, které patří firmě. Aby nebyla paralyzovaná a neodnesli to partneři, byly finanční prostředky na základě právní dohody o jejich správě přesunuty. Je to už 90 dní a díky tomu vše funguje. Běžný krok,“ kontruje Pepa.cz na svém twitterovém účtu.

Podle naskenovaných dokumentů, které Lupě poskytli zástupci Pepy, Městský soud v Praze skutečně 26. července 2017 vydal předběžné opatření, kterým Jiřímu Jankovovi zakazuje vykonávat funkci jednatele Portál pepa s.r.o. A to do doby, než o žalobě na jeho vyloučení z funkce pravomocně rozhodne soud. 

Dalším poskytnutým dokumentem je dohoda mezi Portál pepa s.r.o. a ONLINE BROTHERS s.r.o. o správě finančních prostředků, datovaná k 5. červnu 2017. Převod veškerých peněz z účtů Pepy je zdůvodněn obchodními spory mezi společníky firmy, které vyústily v podání trestního oznámení kvůli údajně zpronevěře. Dohodu podepsali dva z jednatelů firmy Petr Sýkora a Levon Ter-Ghazaryan.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).