Hlavní navigace

Služba na rezervace v restauracích Restu kvůli covidu končí

Sdílet

David Slížek 2. 12. 2021
Restu - náhled webu Autor: screenshot, Lupa.cz

Po osmi letech končí služba Restu, která nabízí katalog restaurací včetně možnosti jednoduché online rezervace stolu. Důvodem je výpadek příjmů kvůli pandemii covid-19.

„Podobně jako celé gastro odvětví, i nás tvrdě zasáhla celosvětová pandemie a to nás přimělo učinit těžké rozhodnutí. Oznamujeme že k 31. 12. 2021 bude ukončen Restu katalog,“ stojí v oznámení na webu služby.


Autor: screenshot, Lupa.cz

Uzavření restaurací v roce 2020 snížilo příjmy Restu k nule. CEO firmy Jiří Moskal letos v lednu v rozhovoru pro Startupjobs popisoval, jak firma s propadem příjmů bojovala a jak musela propustit část zaměstnanců. 

Situace se kvůli dalším vlnám epidemie příliš nezlepšila ani letos. V říjnu Restu přestalo prodávat vouchery. Následně společnost oznámila, že na konci roku ukončí provoz.

Uživatelé si mohou do 31. prosince smazat nebo stáhnout svá data z uživatelských účtů. Vlastníci voucherů je budou moci uplatnit do konce března 2022. „Od 1. 4. 2022 již nebude možné využít restaurační ani Restu vouchery. V případě, že po 31. 3. 2022 budete stále vlastnit platný voucher (tzn. voucher s expirací pozdější než 31. 3. 2022), napište nám na info@restu.cz kód voucheru a číslo účtu, na které budete chtít voucher proplatit,“ doplňuje firma.

Restu původně vlastnila skupina Miton, která firmu v roce 2018 prodala digitální divizi německého dodavatelského řetězce Metro Group

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 12. 2021 9:09

  Filip Jirsák

  Já na rezervace termínů mnohem raději používám webové portály. Hledání průniku volných časů ve dvou (či více) kalendářích mi připadá mnohem efektivnější, když ty kalendáře vidím vedle sebe, než když dvě strany náhodně vystřelují různé termíny a zkouší, jestli se trefí. Lodě si zahraju raději se synovcem než s personálem restaurace.

 • 2. 12. 2021 22:00

  VisibleSpinachy

  Podle mne je to úplně jedno, stejně vždy volám, nepotřebuji na tuhle základní věc nějaký portál, nebo aplikaci. Bylo to k ničemu.