Hlavní navigace

Sněmovně se nepodařilo zvolit nové členy rozhlasové ani vysílací rady

8. 7. 2020

Sdílet

Josef šlerka Autor: David Slížek, Internet Info

Poslanci dnes hlasovali o obsazení dvou volných míst v Radě Českého rozhlasu a jednoho volného místa v Radě pro rozhlasové a televizní vysílání. Ani v jednom případě však nikoho z kandidátů nevybrali a proběhnou proto druhá kola voleb.

V případě Rady Českého rozhlasu získali největší podporu Ondřej Matouš (83 hlasů), Ivan Vodochodský (72 hlasů), Jaroslav Šebek (63 hlasů) a Josef Nerušil (28 hlasů). Ke zvolení však bylo zapotřebí alespoň 93 hlasů. Všichni čtyři tedy postupují do druhého kola. Souboj zcela končí pro Reného Levínského, jehož podpořilo jen 22 poslanců a Ninu Novákovou, pro kterou hlasovalo sedm zákonodárců.

Do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání byli dva kandidáti: Jan Mrzena navržený hnutím ANO a Josef Šlerka navržený Piráty. Pro Šlerku hlasovalo 70 poslanců, Mrzenu podpořilo 54 členů dolní komory parlamentu. I v tomto případě bylo kvórum 93 hlasů. Rozhodne tedy opět až druhé kolo.

Termín druhého kola nebyl zatím oznámen.

Jedinou úspěšnou volbou do mediálních rad bylo dnes zvolení nového člena Rady České tiskové kanceláře. Tím se stal kandidát ČSSD Aleš Mareček, který obdržel 124 hlasů. Někdejší sportovní novinář byl jediným kandidátem.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).