Hlavní navigace

Názor k aktualitě Stanice Barrandov News porušuje licenční podmínky, rozhodla vysílací rada od anonym - Je pravdou, že pokud to mají v licenčních...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 2. 2020 22:45

    bez přezdívky

    Je pravdou, že pokud to mají v licenčních podmínkách, měli by to dodržovat. Ovšem pokud je nutná z nějakých, třeba komerčních, důvodů úprava programu, měla by na to reagovat RRTV pružně a umožnit majitelům a producentům stanic operativní změny formálně, třeba jen oznamovací povinností. Vycházím z Ústavy ČR, podle níž si mohou vysílat stanice co chtějí a za obsah také zodpovídají. Tj. nemělo by asi vysílání být trestnou činností, třeba zveřejňováním bydliště či zdravotního stavu kritizovaných. Takže opět něco špatného ve státě českém ... říká se to lidově jinak, ale to zde nesmím napsat. Jen taková akademická otázka: Nejde zde ze strany RRTV při formulaci licenčních podmínek náhodou o předem ukotvenou cenzuru nebo tvůrčí omezování produkce? To by demokratické nebylo a připomínalo by nám to neblahé období normalizace.
    Jinak Barrandov je prvním českým pokusem o nízkonákladovou televizi, alespoň v dílčích řešeních, a to je mi sympatické. V USA mají takové stanice často vysokou sledovanost a některé z nich najdete i na internetu. Jsou totiž k divákovi osobní, tedy bližší. Uvítal bych více takových pořadů, které jedou přímo ze studia do vysílání, a pak se třeba jinde reprízují ze záznamu. Myslím tím nejen pořady, které takto připravuje J. Soukup. Pak bychom viděli, kdo je skutečný moderátor, speaker, herec, zpěvák, apod. A nikoli, kam to dovedla po revoluci např. Česká televize: lije na nás z několika kanálů, no, nepříliš kvalitní videa ... a postupně zmizeli průvodci vysílání, čili hlasatelé provázející nás programem živě během celého vysílání a dnes jsouce nahrazeni v podstatě ohavnými předěly mezi pořady. Podívejte se na německé vp programy (ZDF, Erste apod.) nebo BBC 1-3. Neosobní formalismus prakticky všech televizí u nás je odporný a kazí i jinak dobré pořady, které tyto občas vysílají. Nejsem žádný troll, ale lidé se chtějí pobavit, vzdělávat a nikoli mít ošklivě servírováno i to, co je dobré. Proto dnes mají raději You Tube, DVD nebo vlastní stažené pořady, třeba i s všelijakými titulky. Neboť z těch, které sem dojdou oficiálně se jim občas dělá zle podobně jako třeba z ruských trollů evidentně strojově namluvených mj. i na You Tube. A právě za tu autenticitu bychom měli Jaromíru Soukupovi poděkovat, i když je poněkus sporné nazývat tuto stanici Barrandov News, a přitom tam dávat samé reprízy. Právě zde očekával bych totiž aktuálnost. Má jít zde opravdu dle názvu stanice o novinky: ve všem: v hudbě mluveném slově, a i v politice.