Hlavní navigace

Názor k aktualitě Stanici Šlágr TV hrozí konec, prodeje CD s hudbou jejích interpretů klesají od Pamětník - Netuším, kde se bere tolik odborníků na život...

  • 22. 10. 2018 13:50

    Pamětník

    Netuším, kde se bere tolik odborníků na život důchodců. I důchodce nad 60 roků je ještě stále člověk, často ještě pracující a potom má příjem, jaký nikdy neměl. Ale i ti, kteří jsou závislí jen na důchodu úplně neživoří, většinou se mají lépe, než třeba matky samoživitelky. Mají totiž minimální provozní náklady. Nekupují jen "zdravé" a drahé potraviny, neutrácí v nočních podnicích, nemusí mít každý rok několik mobilů a pod.. Většina důchodců má děti a mělo by být samozřejmostí, že se tyto děti také částečně starají o své rodiče a vrátí jim něco z péče, kterou od nich dostávali v dětství.
    Na druhé straně si mnoho "mladých" stěžuje, jak ve všech TV dávají jen samé reprízy, často i desítky let staré, čili z dob, kdy byli důchodci ještě poměrně mladí. Kdo má možnost přijímat desítky TV stanic z DVB-T/T2, více než stovky z DVB-S, nebo DVB-C, jistě si najde program, kde mu mrtvoly v kriminálkách nepřipomínají blížící se jejich smrt. Čili relace pro důchodce jsou vysílány, zejména přes den ve větší míře, než by bylo potřeba. On by byl problém naplnit jedinou stanici pro důchodce takovou programovou skladbou, která by vyhovovala všem a za všech okolností. Někdo má rád romantické filmy pro pamětníky, jiný lidové písničky, další desítky let staré zábavné pořady.
    Jednoduše a stručně, pro důchodce vysílají veřejnoprávní stanice, ale i ty komerční i teď a reklamy inzerentů, nejen na různá mazání, snad míří právě na seniory a asi i úspěšně.