Hlavní navigace

Vlákno názorů k aktualitě Stanici Šlágr TV hrozí konec, prodeje CD s hudbou jejích interpretů klesají od Martin Bauman - Tady se tak nějak samozřejmě předpokládá, že všichni...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 10. 2018 13:40

  Martin Bauman (neregistrovaný) 188.122.197.---

  Tady se tak nějak samozřejmě předpokládá, že všichni důchodci se chtějí dívat na syntezátorové umcaca od rána do večera. A to naštěstí není pravda. Nerozumím, proč by měl být nějaký speciální program pro seniory. To se nemůžou dívat na normální kanály pro dospělé? Mám pocit, že někteří lidé žijí v iluzi, že v den šedesátých narozenin člověku klesne IQ na polovinu, nasadí brýle a rádiovku a s nutkavou potřebou krmit holubi se o holi odšourá do parku.

 • 22. 10. 2018 13:50

  Pamětník

  Netuším, kde se bere tolik odborníků na život důchodců. I důchodce nad 60 roků je ještě stále člověk, často ještě pracující a potom má příjem, jaký nikdy neměl. Ale i ti, kteří jsou závislí jen na důchodu úplně neživoří, většinou se mají lépe, než třeba matky samoživitelky. Mají totiž minimální provozní náklady. Nekupují jen "zdravé" a drahé potraviny, neutrácí v nočních podnicích, nemusí mít každý rok několik mobilů a pod.. Většina důchodců má děti a mělo by být samozřejmostí, že se tyto děti také částečně starají o své rodiče a vrátí jim něco z péče, kterou od nich dostávali v dětství.
  Na druhé straně si mnoho "mladých" stěžuje, jak ve všech TV dávají jen samé reprízy, často i desítky let staré, čili z dob, kdy byli důchodci ještě poměrně mladí. Kdo má možnost přijímat desítky TV stanic z DVB-T/T2, více než stovky z DVB-S, nebo DVB-C, jistě si najde program, kde mu mrtvoly v kriminálkách nepřipomínají blížící se jejich smrt. Čili relace pro důchodce jsou vysílány, zejména přes den ve větší míře, než by bylo potřeba. On by byl problém naplnit jedinou stanici pro důchodce takovou programovou skladbou, která by vyhovovala všem a za všech okolností. Někdo má rád romantické filmy pro pamětníky, jiný lidové písničky, další desítky let staré zábavné pořady.
  Jednoduše a stručně, pro důchodce vysílají veřejnoprávní stanice, ale i ty komerční i teď a reklamy inzerentů, nejen na různá mazání, snad míří právě na seniory a asi i úspěšně.

 • 22. 10. 2018 14:51

  Rdm (neregistrovaný) 212.109.181.---

  A není podíl sledovanosti 0,74 % a 0,43 %, právě spíše ukázkou toho, že o tento typ stanic není zájem ani mezi důchodci? ČT má pokud vím pro důchodce nějaké pořady, ale aby pro ně vytvářela celý kanál mi přijde zbytečné, ostatně můj otec, který má už přes 60 let taky raději poslouchá Óčko, než Šlágr...

 • 22. 10. 2018 19:21

  Pamětník

  Pokud bys měl Davide KatelLibe pravdu, jistě by ti nečinilo potíže se odvolat na časově určené příspěvky, kde tvrdím, že mladý divák převážně hledá programy s mrtvolami. Ony ty tv kriminálky, kde by šlo o ukradení slepice, tedy bez mrtvol, by asi nesledoval nikdo. Čili běžný divák si ani nemůže jinak vybrat, ať už je mladý, nebo senior. Mne nerozhodí samotný názor na důchodce, ale tento web je diskuzní a tak občas cítím potřebu vyvážit jeden názor tím druhým, aby to bylo alespoň trochu fifty- fifty. S pozdravem Pamětník

 • 23. 10. 2018 8:56

  Holeček (neregistrovaný) ---.nat.epc.tmcz.cz

  Doufám, že mladíky z místní diskuze čeká za pár desítek let budou muset povinně celý den čučet na Michala Davida a Janečkovy Kroky.

  A teď vážně. Já třeba nikoho, kdo by sledoval tohle syntétyzérové umění neznám. Asi je to hardcore i pro to nejtvrdší dechovkové jádro (nic proti dechovce).

 • 22. 10. 2018 15:13

  dejvkatel LBC

  Nevím proč, ale z tvých příspěvků se téměř vždy, když příjde řeč na téma mladý divák Vs. divák senior, dozvídám, že mladý divák si převážně hledá program, kde jsou mrtvoly. :-) Nemají ty televizní kriminálky v oblibě spíš senioři? Mezi námi - Já se nedivím že tě vždy "rozhodí" některý z názorů, kde někdo neobjektivně škatulkuje diváky důchodce. Nicméně... Ty v zápětí přicházíš se stejně nesmyslnou škatulí pro diváky mladší. Pozor na to, ano? S pozdravem David

 • 23. 10. 2018 18:45

  bez přezdívky

  Takovej chudák to snad nebude když si založil Šlágr 2 a jeho bejvalka ho v rozvodovém řízení oskubaka o 400Mio :-(

 • 23. 10. 2018 15:14

  Rdm (neregistrovaný) 212.109.181.---

  A z jakých čísel bych měl vycházet? Z toho, že v jednom domově důchodců, by si tu TV přálo 5 lidí? Neznám hospodářské výsledky, ale evidentně se už provoz TV nevyplácí, možná si už důchodci uvědomili, že ty CD jsou několikanásobně předražené, ale spíš už prostě nemají zájem kupovat CD v době, kdy si i důchodci dokážou stáhnout nebo poslouchat hudbu z internetu.

  Nevím co myslíte tou mizernou kvalitou, každý má nějaký vkus a být důchodcem, ještě neznamená, že musím poslouchat dechovku a proč do toho taháte web? Co ten s tím má společného, potřebuji ho snad, abych mohl sledovat TV?

 • 23. 10. 2018 11:15

  nonono (neregistrovaný) 84.245.121.---

  Z čísla pre celú populáciu usudzujete že nie je o túto TV záujem medzi dôchodcami 65+ ?
  Dôkazom toho je asi mnohoročné pôsobenie tejto TV, keď si zarábala predajom vlastných produktov a neskrachovala ak iné TV po pár mesiacoch?

  Óčko. Ja mám do dôchodku ďaleko, ale okrem toho že keď som to videl v TV, je to v mizernej kvalite, stačí si pozrieť web akého je to zamerania. Musíte byť hrdý na svojho otca, keď spadá do skupiny ľudí, pre ktorých má Óčko na webe nasledovné:

  "KVÍZ TWILIGHT SÁGA: ZATMĚNÍ! PŘEDVEĎTE, JAK ZNÁTE TŘETÍ DÍL UPÍRSKÉ SÉRIE!"
  "KVÍZ ČESKÉ SERIÁLY! JAK ZNÁTE ULICI, ORDINACI, COMEBACK A DALŠÍ? UKAŽTE SE!"
  "NOVÁ MILOSTNÁ PÍSEŇ ZAYNA MALIKA JE ÚDAJNĚ O JEHO VZTAHU S HARRYM STYLESEM"

 • 23. 10. 2018 11:18

  nonono (neregistrovaný) 84.245.121.---

  Óčko je prvá česká hudobná televízna stanica, ktorá vysiela od 27. septembra 2002, v začiatkoch ešte pod názvom Stanice O. Primárne vysiela hudobné videoklipy všetkých hudobných žánrov pre tínedžerov a vekové kategórie od 12 do 35 rokov.

  Pozerá asi aj ČT:D, však?

 • 22. 10. 2018 12:02

  nonono (neregistrovaný) 84.245.121.---

  Toto je ten typ programu, ktorý by mala poskytovať verejnoprávna TV.
  Staníc pre deti s rozprávkami je množstvo, vrátane ČT:D. Staníc a programov pre mládež je množstvo. Seriály, filmy, klipy..
  Staníc pre 25 až 45 je množstvo. Z týchto všetkých TV väčšina, ale

  pre ľudí nad 60 rokov nič. Nie je to pre inzerentov zaujímavá skupina.
  Predstavte si, že ste dôchodca, pravdepodobne máte aj zdravotné problémy, musíte byť doma. Aký výber v TV máte?
  Šláger je populárny aj na Slovensku. Práve preto, že ani na Slovensku nie je žiadna TV pre dôchodcov, program pre ich potreby. Moderné kriminálky, krváky, vraždy to veľmi dôchodcovia nepotrebujú pozerať, nik si nepotrebuje pripomínať približujúcu sa smrť.

  Ak by Šláger skrachoval, čo ponúkne spoločnosť dôchodcom?
  ČT sa vysiela aj na Slovensku, v DVB-T. Prečo ČT a RTVS spolu nevytvoria nejakú stanicu, česko-slovenskú s hudbou a programami z mladosti, spolu s reláciami zameranými na dôchodcov?
  Ako keby nik nemal rodičov v dôchodkovom veku. Veď na čo investovať, aj tak dlho nebudú žiť. Za to staníc so športom...

  Jednoducho a stručne, vysielanie pre dôchodcov by malo byť povinnosťou verejnej služby. Je to komerčne nezaujímavá skupina pri ktorej sa spoločnosť tvári, že ani neexistuje. Pritom početne narastá a má špecifické potreby a požiadavky.