Hlavní navigace

Názor k aktualitě Stát se pokusí řídit IT zakázky moderně a agilně. Pomůže mu Česko.Digital od anonym - Psal jsem tu střízlivě, ale už jsem skoro...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 31. 1. 2020 6:58

  bez přezdívky

  Psal jsem tu střízlivě, ale už jsem skoro na druhé straně barikády :-) Na začátku ledna jsem podepsal smlouvu s firmou, která jeví známky organizační struktury "GOVu". Oslovili mne na přímo v časové nouzi a rovnou mi řekli, že tendrovali a cena obou dodavatelů byla podobna, okolo 270 000 Kč. A na mne mají referenci (od bývalého kolegy, nyní manažera v té skoro firmě) a že za kolik to udělám a popsali velmi základní zadání, pro mne asi 3 dny v terénu a 3 dny zpracování dat... řekl jsem si, že to byl nějaký kartel a že to udělám přesně za půlku.
  No a jak to dopadlo. V pondělí jedu na pátý výjezd, místo 9:00 - 14:00 8:00-16:00 (jednou jsem skončil v 11:00 a čekal do 16:30 na někoho kdo mi měl něco podepsat) a celkově to vypadá na dvojnásobek časové dotace a hlavně jsem se včera dozvěděl, že veškerá data musím předat spárovaná s nějakým exotickým systémem, což je ruční práce dohledání čísel středisek a jmen jejich šéfů (dodáno celkově v osmi mailech v plaintextu a dva screenshoty) a vypsání těch 150 jmen včetně kódů středisek do názvů souborů (jako v roce 1994).
  Samozřejmě - můžu se "soudit" nebo to neudělat, ale ... mimochodem, v jiné zakázce pro kraj ( 35 000 Kč) udělala nějaká referentka chybu, asi 170 Kč chybělo a nabízela mi, že mi to dá v hotovosti ze svého, takový je to problém.
  Kdybych měl 150 zaměstnanců a dělal něco v rozsahu "5 let", tak bych si řekl o půl miliardy a pak to případně vykompenzoval darem do Klokánku :-) 400M se mi teď jeví jako málo.