Hlavní navigace

Svatební reality show začne na Nově 28. října

Sdílet

Filip Rožánek 15. 10. 2020

Televize Nova začne 28. října 2020 vysílat českou variantu reality show Svatba na první pohled. „Sociální experiment“ spočívá v tom, že odborníci dají dohromady na základě DNA a psychologických testů nadějné páry partnerů. Svůj vědecky ideální protějšek však partneři poprvé uvidí až před oltářem. 

Po „svatbě“ čeká novomanžele svatební cesta a čtyři týdny společného života v jedné domácnosti. Poté přijde Den rozhodnutí, kdy se musí každý z účastníků vyjádřit k tomu, zda hodlá se svým partnerem v započaté životní cestě pokračovat nebo jestli se chce rozejít.

Reality show vychází z dánského formátu Gift Ved Første Blik, který uvádí tamní veřejnoprávní televize. Mezinárodně se prodává pod názvem Married at First Sight. V Dánsku loni uvedli šestou sérii, formát koupily také stanice ve Velké Británii, Německu, Polsku, Chorvatsku, v Maďarsku nebo v Austrálii. Na Slovensku už pořad vysílala Markíza. Německá Sat.1 plánuje na začátku listopadu zahájit sedmou sérii vysíláním svatby v přímém přenosu.

V případě Novy je to v podstatě její jediný premiérový formát v podzimní sezoně, jinak pokračuje v osvědčených pořadech. Práva na tuto reality show koupila už v roce 2018. 

Předpremiéra bude 21. října na platformě Voyo, kromě finálního dílu budou všechny epizody na Voyu k dispozici týden před uvedením v televizi. Po odvysílání budou 30 dnů k dispozici na Nova Plus, potažmo v HbbTV.

Našli jste v článku chybu?