Hlavní navigace

T-Mobile končí s prodejem modemů a set-top boxů, nově je bude už jen pronajímat

Sdílet

David Slížek

Modemy či set-top boxy k pevným službám už si od T-Mobilu nekoupíte, jedinou možností bude pronájem, oznámil dnes operátor. Změna se týká hlavně služeb Pevný internet DSL a T-Mobile TV, u ostatních pevných služeb (Pevný internet vzduchem, Pevný internet do zásuvky a T-Mobile SAT TV) T-Mobile pronájmy spustil už loni vlétě.

„Ceny pronajímaného zařízení se oproti zavedenému modelu nijak nemění. Zákazníci budou mít u služeb pevného internetu DSL na výběr ze základního modemu (pronájem 30 Kč/měsíc) a prémiové varianty (pronájem 50 Kč/měsíc). V případě internetové televize je cena 50 Kč/měsíc za set-top box,“ říká operátor.

Pronajaté zařízení zůstane po celou dobu v majetku operátora. „Zákazník má nárok nejenom na servis zdarma, ale garantujeme mu také výměnu zařízení po celou dobu trvání služby,“ slibuje ředitel B2C marketingu a řízení produktů T-Mobile Juraj Bóna.

Při prodejní ceně zařízení cca 2 000 Kč a pronájmu 50 Kč měsíčně se cena zařízení zaplatí za asi 3 roky a 4 měsíce, při pronájmu 30 Kč měsíčně to je cca 5 a půl roku. 

Zákazníci samozřejmě mají také možnost pro xDSL připojení používat vlastní modemy. „Nicméně náš hardware doporučujeme, protože služba běží na zařízení, které máme úspěšně otestované,“ říká Pavla Hobíková z tiskového oddělení operátora. 

U televize je situace jiná. „U IPTV je STB ARRIS VIP 4302 podmínkou pro zřízení služby. Na set-top boxu od jiných výrobců služba nebude fungovat. Pokud zákazník už STB ARRIS VIP 4302 vlastní, je možné objednávanou službu napárovat na stávající STB ARRIS VIP 4302,“ doplňuje mluvčí.