Hlavní navigace

Názor k aktualitě T-Mobile představil nové tarify s vyššími datovými limity, nabízí i 60 GB dat od Martin P. - Tak samozřejmě, ale třeba i Maďarsko nebo Řecko...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 3. 2017 16:19

  Martin P.

  Tak samozřejmě, ale třeba i Maďarsko nebo Řecko s průměrnou cenou tarifu přes 1000,-(říjen 2016) s rozhodně né závratně vyšším platem.

  Pokud vezmeme vyšší plat tak musíme vzít i to kolik % jim stojí každá část tvz Spotřební koše. Rozhodně budget na data pak nebudou na předních místech .

  Podle mě chybí stále srovnání né kolik stojí tamní nejlevnější tarif . Ale kolik tamní lidé v průměru za mobilní služby utrácejí a to celkem. Možná by jsme mohli dojít k závěru, že ten rozdíl není takový protože tamní zákazníci platí celkově mnohem vyšší částku než cena "nejlevnějšího" tarifu. Tedy u nás TCO na mobilní služby u zákazníků tvoří třeba cca 90 až 100% . Jenže na tom vysněném západě je to kolik 50-75% Protože si připlácí za tohle, za tamhle to za to zákazník v Čr nechce platit? Třeba proto se dozvídáme že klienti placeného spotifi, iTunes, netflixu patří v ČR k minoritám. Že na západě neřeší dua SIMy a nebojí se koupit si další SIM do hodle či támhle toho zařízení...

  Může to být problém slepice&vejce kdy operátor nejde s cenou níž protože nevidí u průměru zákazníků garanci nějakého odbytu služeb.