Hlavní navigace

Názor k aktualitě T-Mobile se stal vlastníkem provozovatele operátora AIM a internetové televize Kuki od anonym - S tím konvertorem to není tak jednoduché. Většina...

  • 10. 11. 2019 12:28

    bez přezdívky

    S tím konvertorem to není tak jednoduché. Většina poskytovatelů dnes používá technologii GPON. Koncové zařízení se k základně přihlašuje pomoci SN. Ne vše je kompatibilní a většinou se musí ladit i verze firmware na obou koncích. Koncové jednotky mají na základně předdefinované profily které jsou odladěny na konkrétní model. Dále jsou tu výkony a citlivost koncových zařízení. Vše musí být správně naprojektováno a spočítáno. Když se tam připojí něco cizího, tak to třeba rozhodí časování a problém je na celé větvi. Poskytnutí bridge jednotky je ideální kompromis který umožní zákazníkovi připojit další zařízení dle vlastních potřeb.
    Co se týče těch asynchronních rychlostí, tak xPON není úplně synchronní technologie. Kapacita uploadu je zhruba třetinová. Samozřejmě statisticky vzhledem k poměru vytížení přípojek se zde bez problémů dá synchronní služba prodávat a nikdo si toho nevšimne. Velcí operátoři mají spousta business zákazníků kteří platí často spoustu peněz za garantované synchronní služby. Kvalita a rychlost domácích přípojek za stokoruny je však často už na takové úrovni, že by to těm firmám často stačilo. Tím škrcením uploadu se oddělí ty domácí agregované služby od business tarifů s garantovanou kvalitou.