Hlavní navigace

Názor k aktualitě T-Mobile v listopadu do Česka přinese „neomezené streamování“ StreamOn od Zizi - Síťová neutralita na to nic neříká, protože se...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 10. 2017 18:01

  Zizi (neregistrovaný) ---.ip.jes.cz

  Síťová neutralita na to nic neříká, protože se jí to netýká :-)
  Síťová neutralita zhruba znamená, že poskytovatel bude V ZÁKLADU všechny služby odbavovat stejně, že nebude žádné službě záměrně snižovat prioritu ("potlačovat ji" blokováním nebo umělým snižováním kvality/rychlosti). Naopak síťová neutralita nemá nic proti tomu, aby si zákazník mohl (pokud chce) zvolit službu nad rámec základu, ve které mu poskytovatel vybrané služby bude doručovat s vyšší prioritou (typicky třeba IPTV nebo VoIP) a bude mu tak garantovat lepší úroveň konkrétní služby.

  Stručně - síťová neutralita zakazuje potlačování vybraných služeb v rámci běžného připojení. Ale umožňuje, aby si zákazník SÁM zvolil (a typicky i připlatil) za upřednostňování vybraných služeb.

  A ty nové balíčky tyto pravidla dodržují. V základu si platíte objem X dat a používáte služby jak chcete, operátor vám nic neblokuje (dokud ty data nevyčerpáte). Ale pokud budete chtít, tak operátor vám umožní koupit si balíček, který vybrané služby upřednostní (nepočítá jejich objem dat), zároveň ale všechny ostatní služby stále fungují dle parametrů základní služby, žádná služba není uměle potlačena a síťová neutralita je zachována.