Hlavní navigace

Názor k aktualitě T-Mobile znemožňuje fungování virtuálů, rozhodl ČTÚ. Situaci má posoudit ÚOHS od EriMobile - Pane Slížek, víte obecná regulace je jedna věc,...

 • 31. 5. 2020 11:05

  EriMobile

  Pane Slížek, víte obecná regulace je jedna věc, ale to když z našeho pohledu T-Mobile porušuje několik zákonů současně, je věc druhá. Žádná firma nesmí dle zákona o hospodářské soutěži zneužívat svého dominantního postavení na trhu a tím zamezovat hospodářkou soutěž. A rozhodující je skutečný stav a ne to, jestli se na to vytvoří regulovaný trh č. 5 a na základě toho se stanoví společnost s rozhodujícím vlivem na trhu a EU to musí ještě schválit. Na EU se akorát všichni, kteří nechtějí, nemohou a nebo nemají zájem rozhodnout, vymlouvají.

  Rovněž není možné prodávat jakýkoliv výrobek nebo službu o 300 % dráž než ji tato firma (T-Mobile) prodává koncovému zákazníkovi ona sama. Je ro obdobné, jako kdyby tzv. šmejdi prodávali předražené hrnce jenom na akcích a v obchodech by byly za trojnásobnou cenu, protože všem prodejcům by prodávali velkoobchodně hrnce právě jenom tito "šmejdi".

  Copak jsou všichni slepí a neví, že ten kdo má monopol nebo oligopol, chce jediné a to jej co nejdéle udržet a posílat miliardové dividendy svým vlastníků, většinou mimo ČR!!!!.
  Proto si ze svých daní a v případě ČTU i ročních poplatků platíme státní správu a příslušné orgány. Pokud prostě ČTU neunese odpovědnost rozhodnout a ochránit tak ve svém důsledku koncové zákazníky, tak prostě ČTU můžeme zrušit a peníze co jim každý rok posíláme dávejme na chudé a potřebné, tam to bude mít alespoň nějaký smysl.

  Pro neznalé čtenáře jen upřesňuji, že telekomunikace je asi jediný obor podnikání, kde se regulátorovi - ČTU odvádí poplatky za podnikání a to ročně předem. Nikoho tedy nezajimá, jestli máte zisk nebo ztrátu, nebo jaký máte obrat, ale poplatky v řádu několika 100 tis. Kč/rok (v případě naší firmy) se musí hradit.

  Všem pěknou Ne a bojujeme dále...