Hlavní navigace

Názor k aktualitě Teroristický obsah musí zmizet do hodiny. EK navrhuje online službám novou povinnost od starojda - Jako vždy, mediální zkratka selhává. To je mi...

  • 12. 9. 2018 13:05

    starojda (neregistrovaný) 193.169.182.---

    Jako vždy, mediální zkratka selhává. To je mi líto. Úvod je popsán celkem správně, ale ta část o proaktivní povinnosti poskytovatelů aktivně vyhledávat je nepřesná a tím silně zavádějící. Doporučuju se podívat do orginálního znění návrhu do kapitoly 2.4. Tam se mimojiné píše: For referrals, there is an obligation to put in place measures to facilitate the expeditious assessment of terrorist content, without however imposing obligations to remove it, nor within absolute deadlines. The final decision remains a voluntary decision by the hosting service provider.

    A i dále je popisováno, jak ta opatření mají být "appropriate" a že specifickou povinnost toto zavést mají jen ti, kteří dříve byly teroristickému obsahu prokazatelně vystaveni. A i tehdy je úroveň vyžadovaných opatření neabsolutní, tedy "appropriate".

    Teď jsem tu měl diskuzi s kolegou a on vycházel ve svém dojmu z vašeho článku a rozčiloval se, co za absurditu to je. A přitom v reálu to má rozumnější kontury a dává to smysl. Kéž by takto byly psané nače české zákony, které jsou v úrovni racionality na tom často mnohem hůř.