Hlavní navigace

Tomek a Špoljarič investují desítky milionů do Kubernetes startupu zakladatele prodaného TCP Cloudu

Sdílet

Jan Sedlák 23. 6. 2022
Adam Skotnický Autor: Jan Sedlák

Český startup Itera Technologies získal desítky milionů korun od českých fondů Nation 1, Gi21 (Damir Špoljarič z VSHostingu) a Impulse Ventures (Ondřej Tomek), jde o seed kolo.

Za projektem stojí Adam Skotnický, který se podílel na budování písecké společnosti TCP Cloud zaměřené na nasazování OpenStacku. Tu v roce 2016 za zhruba miliardu koupil americko-ruský Mirantis, jeden z největších hráčů v OpenStacku. Mirantis následně v Praze vybudoval vývojové centrum, které si podle informací Lupy v poslední době prochází problémy.

Itera stojí za projektem Taikun. Ten se zaměřuje na nasazování clusterů pro Kubernetes. Nástroj je postavený tak, aby nebylo nutné řešit low-level záležitosti a šlo Kubernetes automatizovat a zjednodušit. Itera už patří mezi certifikované Kubernetes hráče a patří do Cloud Native Computing Foundation. Nedávno vystupovala na KubeConu.

Úspěšné působení má také druhý ze zakladatelů TCP Cloudu Jakub Pavlík. Ten rozjel pražskou sekci startupu Volterra, který loni za 11 miliard koupila F5 Networks.

Našli jste v článku chybu?