Hlavní navigace

Názor k aktualitě Uber je dopravní služba a měl by mít licenci, tvrdí poradce Soudního dvora EU od Vindis - Uber a jemu podobní mají jednu zásadní nevýhodu....

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 12. 5. 2017 11:22

  Vindis

  Uber a jemu podobní mají jednu zásadní nevýhodu. Přílišná závislost na technologií.
  Co kdyby se porouchal mobil, navigace, nepůjde internet a tak dále? Pak jste v koncích. Bez navigace nebudete vědět kam jet.
  Zde právě oceníte taxikáře, který zná místo i bez těchto vymoženosti. Proto také přijde vhod ta zkouška z místopisu, jak tu kritizujete, že je k ničemu.
  Mimochodem, taxikář, který jezdí každý den a delší dobu, si sám vytvoří obrázek o tom, jak vypadá provoz, jakou trasu zvolit. Minimálně v predikci bude taxikář lepší než Google, protože už předem bude vědět, že na daném místě v daném čase se bude tvořit zácpa.

  Hele co pořád máte s tím, že zákazník zná předem cestu? K čemu to jako má být? Jedna věc je, co nabízí nějaký program, druhá věc, jaké zkušenosti má řidič. Nehledě na to, že řidič nakonec může zvolit jinou trasu, než jakou mu nabízí. Zrovna taxikář má lepší přehled o místech, tak také může vědět, že ač ta trasa bude delší, tak může být rychlejší. Ideální trasa dle navigace nutně neznamená nejlepší. A proč by to mělo zajímat zákazníka? Jen technoid bude sledovat svoji polohu. Ostatní budou jen rádi, že se dostanou do cíle a je jedno jak.
  A stejně tak nechápu neustále narážky o okrádání. Nevylučuji, že taxikáři okrádají zákazníky, ale VŠICHNI? To těžko.