Hlavní navigace

Názor k aktualitě Uber je dopravní služba a měl by mít licenci, tvrdí poradce Soudního dvora EU od Vindis - Ta paralela s elektrikářem je správná. Můžeš vystudovat...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 5. 2017 15:52

  Vindis

  Ta paralela s elektrikářem je správná. Můžeš vystudovat střední školu elektrotechnickou, můžeš k tomu přidat vysokou školu elektrotechnickou. Máš tedy diplom (to je právě obdoba řidičáku). Máš tedy potřebné znalosti. A přesto nemůžeš provozovat elektro praxi. Právě k tomu, abys mohl dělat elektro, potřebuješ potřebný paragraf.
  Lékař také vystuduje vysokou školu, má tedy diplom, má znalosti, má titul, ale stejně nemůže praktikovat. K tomu potřebuje atestaci.

  A když už jsme u toho. Tak právě pojem atestace to vlastně celé vysvětluje. V překladu znamená: "získání odborné způsobilosti k výkonu povolání". A toto lze aplikovat i na taxikáře. Jako řidič máš potřebné znalosti, potřebné doklady (řidičák), ale přesto nejsi "odborně způsobilý k výkonu povolání". Jako amatér s potřebnými znalosti si můžeš dělat co chceš, udělat si elektroinstalaci sám, vozit si koho chceš, ale jakmile do toho zasáhne povolání, tak už jde o něco jiného, jde o větší zodpovědnost, o větší bezpečnost a tak dále.
  A UBER/TAXI řidič je povolání, tudíž by měl být atestován. A potvrzení způsobilosti k výkonu povolání je právě ta taxikářka licence.