Hlavní navigace

Vlákno názorů k aktualitě Učitelku rozčilovala distanční výuka, tak vymyslela aplikaci vímto.online od anonym - Přesně takto jsme uvažovali při tvorbě programu, vymyslet...

 • 8. 4. 2021 8:53

  bez přezdívky

  Přesně takto jsme uvažovali při tvorbě programu, vymyslet a udělat to po svém, na základě téměř roku zkušeností s distanční výukou.

  Na internetu jsou různé systémy Kahoot, Socrative atd.
  Ale vždy tam chybí něco, co posune celý proces práce s žáky dále. Případně tam je toho moc navíc (animace, distrakční prvky).

  Vímto je nástroj pro učitele určený primárně k samotnému procesu učení.
  Na testování jsou jiných aplikací desítky.

  Učitel má kontrolu a přehled nad tím co se děje a může reagovat live. Což je vlastně opak toho, že pošlete žákům test a pak počkáte až ho odevzdají.

  Tvoříme koncept i metodiku. Nyní třeba jsme přidali řízený test, kdy se odesílají všem žákům úkoly ze sekvence a čeká se, až odpoví všichni a pak se jde dále, na další úkol. V podstatě úplně nová věc.

  Ladislav Kafka, autor

 • 8. 4. 2021 2:02

  Mintaka

  Udržovat pozornost a motivovat žáky k výkonu je jistě potřeba.

  Také jsem uvažoval o vlastní aplikaci, kde bych měl připravené otázky k tématu, které bych žákům postupně během lekce odkrýval a oni by na ně reagovali.
  Stejně jednoduše bych tam podle potřeby mohl doplnit další otázku.
  U otázek bych si mohl určit, zda na ně mohou odpovědět kdykoliv, nebo jen v určitém časovém intervalu.

  Kromě těchto zásadní vlastnosti mám celou řadu dalších "nic to have".
  Zkoušel jsem několik platforem, ale žádná to nemá alespoň z poloviny podle mých představ, tak zatím používáme sdílený dokument, tabulku v Google docs, což zdaleka není ideální, ale je to snadné řešení.