Hlavní navigace

Názor k aktualitě Uloz.to zatím nemusí znepřístupňovat pirátské kopie filmu Šarlatán, soud zrušil předběžné opatření od ​ Bystroushaak - Tady jde hlavně o to, že vlastníci práv...

  • 8. 4. 2021 10:42

    ​ Bystroushaak

    Tady jde hlavně o to, že vlastníci práv po uložto chtějí, aby samo rozhodovalo co je a co není legální. Což ve chvíli, kdy prostě ukládaš data, co uživatelé nahrají, není úplně jasné, jak by se mělo dělat. Taky je to něco co uložto dělat nechce, stejně jako třeba pošta nechce kontrolovat, jestli je v balíku něco chráněného autorským právem, nebo ne.

    Při toku dat, kde uživatelé nahrávají tisíce souborů za hodinu to prostě není uspokojivě technicky řešitelné. Návrhy, ať se to maže podle názvu zase mažou všechno možné ostatní a uživatelé jsou pak nespokojení. Například já tam nahraju šarlatána, kterého jsem viděl na andělu okrádat turisty a ono se mi to smaže, protože mám název šarlatán?

    Podle mě je dobře, že soud rozhodl, že tohle dělat nemají. Což vůbec neznamená, že vlastníci práv nemají nástroj, jak požadovat smazání konkrétních souborů. Vím že ho mají a že je aktivně nahlašují a uložto to maže. Uložto zákon neporušuje, ten porušují uživatelé, kteří tam soubory nelegálně nahrávají.