Hlavní navigace

V Brně vznikne první český herní inkubátor, vývojáři dostanou kanceláře či podporu

Sdílet

Jan Sedlák 20. 5. 2022
Brno GameDev City Autor: GameDev Area

V Brně vzniká první herní inkubátor v České republice. Moravská metropole chce ještě více posílit svou důležitou roli v tuzemském vývoji her. Ve městě sídlí společnosti jako Ashborne Games, Amanita Design, Madfinger Games, 2K Games (Hangar 13) nebo Bohemia Interactive. Celkem jde o 40 firem a 800 vývojářů.

Brněnský herní inkubátor rozjíždí kreativní hub Kumst, komunita vývojářů GameDev AreaHerní klastr a Jihomoravské inovační centrum (JIC). Odstartuje začátkem léta.

“Inkubátor bude sloužit herním startupům a studiím a nabídne jim oborové vzdělávací akce, konzultační hodiny s experty z různých odvětví, ale i fyzický prostor a zázemí pro tvořící týmy uvnitř jeho coworkingu. Už teď se do něj hlásí první týmy zájemců o inkubaci, které by mohly začít procházet vzdělávacími programy v pilotním provozu již během letních měsíců,” informuje JIC.

“Brno je známé jako moravský Manchester, v kontextu herního světa bychom jej rádi do povědomí zapsali jako evropský Montreal – kanadská metropole je totiž ve světě známá jako snad nejrychleji rostoucí centrum game designu,” přeje si Jakub Bedecs z GameDev Area.

Do herního vývoje se u nás vrhají první univerzity. Inkubátory, jaké se už před lety začaly objevovat v případě startupů, ale doposud chyběly. Pouze Bohemia Interactive provozuje interní inkubátor pro zajímavé projekty, kterým chce dát šanci rozvinout se.

Našli jste v článku chybu?