Hlavní navigace

Vlákno názorů k aktualitě V datových schránkách se opět šíří spam, láká na snadné investování peněz od Strnad - Nemůžu dohledat názor na který reagujete (nezobrazuje se...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 11. 2020 14:47

  Strnad

  Nemůžu dohledat názor na který reagujete (nezobrazuje se mi). Nicméně mi dovolte polemiku (podotýkám, že mám dvě DS, jednu jako FO podnikající a jednu jako FO nepodnikající - soukromou).
  To zneužití, které popisujete... Proč bych to jako FO nepodnikající (vypovězení smlouvy) měl jako nevlastník DS dělat tak složitě? Když už to mám na papíře, tak to podepíšu, maximálně si nechám udělat ověřenou kopii na nejbližší poště - ale to nutné není, vložím do obálky s dodejkou a pošlu. Dodejka se mi vrátí do schránky, přišpendlím ji ke kopii a je to. Efekt naprosto stejný jako když budu na CzechPointu z papírku diktovat číslo datovky adresáta (nikdy jsem na CzechPointu nebyl, všechno řeším od skla PC, tak nevím jak to tam chodí) a posílat mu scan toho papíru, který jsem mohl zaslat poštou.
  Tolik ke "zneužití".

 • 17. 11. 2020 18:27

  Filip Jirsák

  Co je na tom zcela protiprávní? Proč je to čiré zneužití? Fikce doručení se uplatňuje pouze u podání vůči orgánům veřejné moci.

  kdokoliv může cokoliv (i co by jednatel) podepsat a na Czech Pointu nechat doručit do DS "nebohého" příjemce
  Na tom je něco špatně? Představte si, že kdokoli může cokoli podepsat a poslat to poštou…

 • 15. 11. 2020 1:14

  bez přezdívky

  plně s vámi souhlasím. .a pan Strnad opravdu by si měl dobře rozmyslet, zdali mu stojí za to mít tzv. "otevřenou DS".. viz. má zkušenost s tím, jak netradičně se dají ZNEUZIT datové schránky.. nemáte povolené zasílání zpráv od soukromých subjektů, nícméně fyzická osoba nepodnikající se rozhodně vám vypovědět smlouvu (ve smluvním ustanovení je dáno "PISEMNE").. no a co neudělá? Vytiskne si výpověď, zajde na nejbližší Czech Point, nechá si ověřit svůj podpis (dotud stále v pořádku) a pak - nezdráhám se použít tvrzení ZCELA PROTIPRAVNE si nechá odeslat daný dokument do DS zaměstnavatele! Pro toto nebylo DS zřízený a jedná se o čiré zneužití.

  a kdo by to chtěl zpochybňovat, tak v zásadě tvrdí, že tzv. právní fikce doručení dokumentu postrádá smysl.. kdokoliv může cokoliv (i co by jednatel) podepsat a na Czech Pointu nechat doručit do DS "nebohého" příjemce .. a pak se suďte.