Hlavní navigace

Názor k aktualitě V Praze oficiálně začnou jezdit elektrické koloběžky Lime, mají jich být stovky od Majkl - No, počítejte se spoustou mínusů - málokdo ze...

  • 22. 9. 2018 22:36

    Majkl (neregistrovaný) 94.142.234.---

    No, počítejte se spoustou mínusů - málokdo ze zarytých motoristů chce slyšet, že jeho miláčka nebudou brát jako prioritu číslo jedna.

    Už teď se objevují nápady alá 30 let nazpět, ve smyslu že chodci by se měli vyhnat do podchodů, kola nemají na silnici co dělat... problém je, že nemálo lidí (především z oblasti služeb, ale i lidé s pohybovým postižením atd.) se auty přepravovat potřebuje, máme doručovací služby, stejně jako potřebujeme místo pro taxi a autobusy. Uvědomuju si velmi dobře, že může v mém životě nastat situace, že auto budu nucen využívat - a právě proto jsem za co největší snahu dostat ty řidiče, co na výběr mají, ze silnice pryč do MHD a spřízněných alternativ.

    Takže - i vrámci zdravé sobeckosti - je dobré podporovat všeobecný rozvoj infrastruktury jak pro kolejová (metro, vlaky, trmavaj) tak silniční (autobusy, trolejbusy, IAD, motocykly, kola...) vozidla, ale mít stále na paměti že město má být přístupné především lidem, ne plechovým krabicím, ve kterých si velká část lidí vozí zádel jen a pouze z pohodlnosti.