Hlavní navigace

Názor k aktualitě V Praze oficiálně začnou jezdit elektrické koloběžky Lime, mají jich být stovky od Martin P. - Ano zjednodušené, protože sem doufal že poznáte pointa...

 • 24. 9. 2018 13:31

  Martin P.

  Ano zjednodušené, protože sem doufal že poznáte pointa je jinde.

  Lidé v požadavku na dopravu rozhodně takové parametry jako, aby se uživil provozovatel nezabývají. K přední patří cena, rychlost a komfort. Zároveň žádný parametr nemá globálně možnost pozitivně za každých okolností přebít ty ostatní.
  Proto běžně nejezdí lidé taxíkem nebo Uberem do práce. A pro „drahost“ ho využívají v zvláštních příležitostech.

  Pointa je ta že stát\město nemá mít důvod podporovat něco takového, pokud mu to nebude přinášet úsporu u MHD. A zátěž ve městě tvoří nevhodně vedený tranzit přes centrum. A nebo lidé kteří dojíždějí za prací z okraje aglomerace, nebo z vedlejších sídel. Samotná doprava uvnitř města je proti tomu malá. Takže turisti a hipsteři, kteří uprostřed centra města budou používat ekola či ekoloběžky žádný velký přínos pro město nemají. Stejně je přeceňován význam různých potravin bez obalu a fairtrade. Myšlenka, pointa je dobrá a chvályhodná realizace, ale nemá možnost prodeje v hyper a supermarketech ovlivnit. Stejně tohle myšlenka dobrá , zasáhne to jen menšinu a k zlepšení dopravy ve městech to nepovede.