Hlavní navigace

Názor k aktualitě V Praze oficiálně začnou jezdit elektrické koloběžky Lime, mají jich být stovky od Jiří - Teda takové rozvíření diskuze trochou nadsázky jsem opravdu...

 • 24. 9. 2018 18:33

  Jiří (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Teda takové rozvíření diskuze trochou nadsázky jsem opravdu nečekal :).
  Tak jen obecně ke všem příspěvkům - ano, vím co je návratnost investice a věřím, že to zde vědí všichni, proto jsem čekal, že si z toho vezmete, že se jedná o nejnevýhodnější mně známou službu půjčení hardwaru v poměru ceny ku celkové hodnotě hardwaru (a je jedno, jestli je to auto, kolo, elektrokoloběžka nebo půjčení vrtačky z Obi) a jak tu již mnozí podotkli, zákazníkovi je jedno, jaké má firma náklady, když je to pro něj nevýhodnější než konkurence.
  Auta jsou mnohem dražší, s nemalými vedlejšími náklady (pojištění, parkování, palivo, servis, mytí, 24/7 podpora, sdílecí aplikace...) a přesto vyjde půjčení lépe než tato koloběžka.
  Proto je to pro mě hamižnost, která neodpovídá českým poměrům (ano, v USA či Německu je 1€/$ + 0,1c/km asi v pohodě) a jak mi jako děcku doma říkali: Kdo chce víc, nedostane nic. Tak proto nemám důvod jim přát nic dobrého. Ještě více mě v tom utvrdilo to, že i pro to nabíjení já jako jejich zaměstnanec musím platit ze svého nabíječku - znovu hamižnost, hamižnost, hamižnost.
  Ani vlastně nevím, kdo má být zákazník - musí mít dost peněz na vyhazování, nesmí mít žádné zavazadlo (možná tak baťůžek Versace :)), musí být v plné síle (důchodcům asi bude jedno, že je to elektro, když na tom musí celou dobu stát), musí mu být jedno, že je velká pravděpodobnost, že se na tom zabije - v širším centru jsou všude buď kostky, díry nebo koleje + auta, dodávky a chodci, takže vlastně ani nevím, kam bych s tím jel i zadarmo.