Hlavní navigace

Názor k aktualitě V Praze oficiálně začnou jezdit elektrické koloběžky Lime, mají jich být stovky od Majkl - Právě, že v ní bydlím a jelikož mám...

 • 24. 9. 2018 19:56

  Majkl (neregistrovaný) 94.142.234.---

  Právě, že v ní bydlím a jelikož mám oči, tak samozřejmě vidím, že některé silniční komunikace už zkrátka nenafouknete a úzkými místy budou pořád, i poté co se dokončí komplet vnitřní i vnější okruh včetně navazujících radiál.

  Pokud máte tím kolapsem na mysli to, že při haváriji na určité části tramvajové trati dojde k zablkování nemála linek, to je samozřejmě řešitelné zbudováním alternativních tras (viz tolik některými nenáviděný návrat tramvají na Václavák a jiná místa).
  Autobusy je samozřejmě také možné posílit (aktuálně je bohužel problém s řidiči) a nebýt politické neochoty, i to metro D už je hotové či minimálně před dokončením.

  Opět - je to o prioritách a politické vůli, faktem ovšem zůstává že MHD není tak extrémně náročná na prostor jako IAD, což je v případě města, u kterého nelze na mnoha místěch počítat s výrazným zkapacitněním silnic, poměrně zásadní.

  A v případě Prahy - ano, oba okruhy je třeba dostavět (včetně navazujících komunikací) co nejdříve, ovšem problém s přehlcením IAD tím opravdu nevyřešíte.