Hlavní navigace

Názor k aktualitě V Praze oficiálně začnou jezdit elektrické koloběžky Lime, mají jich být stovky od Kolemjdoucí - Proboha jen žádné další cyklopruhy. Typická cesta do...

  • 29. 9. 2018 19:09

    Kolemjdoucí (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

    Proboha jen žádné další cyklopruhy. Typická cesta do pekel dlážděná dobrými úmysly. Sledovat dění kolem auta je už tak nad síly mnohých řidičů a když jim k tomu přidáte další a navíc špatně viditelná vozidla vpravo, je to recept na nehodu.

    A to říkám jako někdo, kdo se po městě často dopravuje na kole. Místo v cyklopruhu jedu po chodníku, protože ten je většinou prázdný, takže nikomu nezavazím a nehrozí akutní šance že mě řidič přehlédne.

    To samé platí pro "geniální" nápad povolit cyklistům jízdu v protisměru v jednosměrkách a ještě jim tam pro jistotu udělat značky u pravého okraje. Cyklisti pak po nich jezdí a nemají šanci zareagovat na auto vyjíždějící ze šikmého stání, jehož řidič je zase nemá šanci vidět. Opět, já v jednosměrkách do protisměru jezdím normálně, vím, že tam nemám co dělat a chovám se podle toho - jedu tak, a bych měl dost času zareagovat a neomezil ty, co jedou ve správném směru. I když to znamená slézt z kola a uhnout mezi stojící auta.