Hlavní navigace

Názor k aktualitě Vedení Seznam.cz zrušilo omezení Skliku pro dezinformační weby od Ivan Nový - Firmy jako FB jsou na úrovni státu. Mají...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 8. 2017 7:20

    Ivan Nový (neregistrovaný) ---.ip.nej.cz

    Firmy jako FB jsou na úrovni státu. Mají větší moc než stát, určují, kdo bude ve vládě, jaké trendy se prosadí. Regulace dění na FB omezuje přirozený optimalizační algoritmus lidské společnosti vedoucí na optimální rozdělení zdrojů. Protože ani FB neví a ani nemůže vědět, co je správné, protože nezná budoucnost, jeho manipulace vedou na vznik poruch, což může zapříčinit zánik naší civilizace, když FB pro lidi uměle vybere trend podle své úvahy a ten se ukáže jako chybný. Proto nemůže fungovat žádná globální vláda, která by řídila celou planetu, jednoduše proto, že centrum nikdy neví, jaké je optimální rozdělení zdrojů, i když si myslí, že to ví.

    V byzantské kultuře máte povoleno jen to, co vám povolí stát, či FB, v latinské kultuře máte povoleno to, co vám povolil Bůh a stát má sloužit jen k tomu, aby vám v tom nikdo nemohl bránit. Takže cenzura je zásah do božího plánu a je jedno, zda ji provádí stát, nebo FB. Je to zlo, protože základním atributem lidství je svobodná vůle daná člověku od Boha, je-li omezena, nejste člověkem. A taky stát či FB na vás tak pohlíží a cítí se oprávněn si s vámi dělat, co sám uzná za vhodné.