Hlavní navigace

Názor k aktualitě Vedení Seznam.cz zrušilo omezení Skliku pro dezinformační weby od Ivan Nový - My jsme v ráji, protože máme svobodnou vůli...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 8. 2017 8:36

    Ivan Nový (neregistrovaný) ---.ip.nej.cz

    My jsme v ráji, protože máme svobodnou vůli a svět není deterministický. Jen to nevidíte. Svět je dokonalý. Optimální neznamená, že všichni mají stejně a nebo dokonce, že všichni jsou spokojení. Optimální znamená, že společnost zdroje využívala tak, aby přežila období, kdy zdrojů je nejméně a tím zvýšila pravděpodobnost svého trvání v čase. Proto musí udělat co nejvíce individuálních pokusů s tím, že ostatní ty úspěšné pokusy kopírují a tím zajišťují jejich šíření v populaci. Obdoba algoritmu ACO.

    Proto byzantská civilizace se vyznačuje stagnací, nadřazení právního státu nad etiku, regulace z toho plynoucí, neumožňují nalézat nová aktuálně optimální řešení, proto se Německo vždy potácí od jednoho krachu ke druhému, protože má byzantskou civilizaci.

    Kdežto latinská civilizace využívá zdroje optimálněji, její dnes už jediný reprezentant USA to ve své historii ukázaly dostatečně výmluvně. Kolonisté nejdříve umírali hladem a dnes se topí v blahobytu. Vzmohli se díky tomu, že budovali latinskou civilizaci na křesťanských základech. Vycházeli z reformace, tedy Písmo nevykládala závazně církev (prvek byzantské kultury), ale vykládá si ho každý sám, čímž se do obecné americké kultury dostaly ty správné návyky na hledání individuálních řešení, což je ve shodě s přirozeným optimalizačním algoritmem hledajícím optimální rozdělení zdrojů.