Hlavní navigace

Názor k aktualitě Vedení Seznam.cz zrušilo omezení Skliku pro dezinformační weby od Filip Jirsák - Ivan Nový, 18:45: Takhle nějak si představuju komunikaci...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 8. 2017 22:10

    Filip Jirsák

    Ivan Nový, 18:45: Takhle nějak si představuju komunikaci umělé inteligence, která ovládne jazyk, ale nebude mít žádné znalosti o reálném světě. Gramatika i syntaxe v pořádku, jednotlivá spojení slov můžou být (likvidace původní populace, byzantská civilizace, reprezentované Němci – to vše jsou spojení, která by mohla mít nějaký význam a mohla by se objevit ve větách, které dávají smysl). Ale komentář jako celek je jedno velké WTF?, člověk si říká, že asi pocházíte z nějakého jiného vesmíru.

    Víte, když chcete lidi šokovat tím, že budete psát neotřelé komentáře, musíte být pevně zakotven v něčem, co znají i ostatní, a teprve na tom můžete stavět něco nového. Jen tak prsknout před lidi něco úplně nového, totálně odtrženého od všeho, co dosud známe, povede k tomu, že to 100 % lidí nepochopí. Můžete se pak sice opájet svou genialitou a vymlouvat se na to, že ostatní zatím nedospěli k tomu, aby vás pochopili, ale to má jednu podstatnou nevýhodu – ani vy sám nebudete schopen objektivně určit, zda je ta vaše novátorské myšlenka tak geniální, nebo tak blbá. A platí jedno takové empiricky ověřené pravidlo, že když nedokážete objektivně rozpoznat, zda je něco tak geniální nebo tak blbé, je to vždy to druhé.