Hlavní navigace

Názor k aktualitě Videostreamovací služby řeší problém – uživatelé si půjčují přístupová hesla od Jan Holík - Myslím, že je pro vydavatele obsahu mnohem lepší,...

 • 13. 7. 2017 7:06

  Jan Holík (neregistrovaný) ---.client.rionet.cz

  Myslím, že je pro vydavatele obsahu mnohem lepší, když si spolu kámoši zaplatí on-line stream a podle počtu maximálně dovolených zařízení spolu budou sdílet přístupové údaje než aby tak nedělali, ale zároveň neplatili nic a například Hru o trůny si stahovali z torrentů.

  Nakonec tohle počítání, kdy vydavatelé počítají, že kdokoliv to má nelegálně, tak by to automaticky koupil i za plnou cenu a tohle vyčíslí jako ztrátu, o kterou přišli, je opravdu postavené na hlavu!

  Zvlášť, když se třeba jedná o studenta s rozpočtem 2000 Kč na měsíc, ale vydavatelé si započítají, že kdyby všechny filmy, hudbu, hry a software, který platit legálně, tak by platil 20 000 Kč měsíčně a tak díky němu "přišli" o 20 000 Kč každý měsíc :-D

  Ovšem tak to není, protože student s málo penězi by za to stejně neplatil, ani by nemohl. Prostě by to nevyužíval, ale peníze by od něj stejně neviděli.

  Například když jsem byl malý a akorát tak začínaly CD, tak spousta kamarádů si "stáčela" CD na MC kazetu a vydavatelé taky řvali jak přichází o peníze. Já jsem tehdy tuto možnost neměl a kolik jsem jim platil? Nic!
  Jednoduše jsem si počkal až budou moji oblíbenou hudbu hrát v rádiu a nahrál jsem si ji zdarma z něj, protože z kapesného bych si nemohl dovolit tehdejší drahá CD kupovat.

  Osobně jsem proto přesvědčený o tom, že kdyby hesla sdílet nešla, tak by společnosti nevydělali více, ale méně, protože by si tolik lidí neplatilo předplatné.