Hlavní navigace

Vlákno názorů k aktualitě Vidíte na televizi vykřičník? Tak to sledujete končící DVB-T vysílání od anonym - V případě ČT je nejsnadnější naladit rovnou DVB-T2...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 11. 2019 16:51

  karprox

  K 1.11.2019 mělo být na všech stanicích na stejném místě na obrazovce zobrazeno datum kdy na vysílači končí DVB-T. Bohudík bydlím na místě, kde lze přijímat signál poloviny stanic z více než jednoho vysílače. Přirozenou daní za to je nemožnost pozemního přijmu zahraničních stanic. U ČT jsem už všechny předvolby s uvedeným logem odstranil, tedy přemístil na neužívané pozice předvoleb. Rád bych to udělal i u ostatních. Studovat tabulky v tomto případě považuji za kontraproduktivní, protože jde o desítky programů. Předvoleb mám k dnešku obsazeno 111, a ano samozřejmě polovina je spojena s naprosto nepoužitelnou kvalitou signálu. Věčné promazávání předvoleb obsazených programem vysílače s nekvalitním signálem už mne dávno přestalo bavit. Prostě mám na prvních místech ty stanice které skutečně sleduji, a jejichž signál je použitelný. Kdykoliv přibude do spektra nový program vždy mi při proladění do předvoleb naskákaly desítky nepoužitelných signálů. Prostě je tam ponechávám, ale neužívám. V tomto případě bych ale věděl který signál nechat vypíchnutý mezi prvními, a který ne.
  Toto logo je dobrým, a správným krokem, myslím si ale, že by to mělo být standardizováno, aby divák měl ulehčenu obsluhu přijímače. Myslím si, že nejméně čtvrtina diváků bude mít s příjmem problémy, které se budou republikou přesunovat postupně v průběhu vypínacího období od města k městu.

 • 3. 11. 2019 20:34

  bez přezdívky

  V případě kabelovky UPC tě žádné T2 nemusí zajímat. Jinak moje odpověď byla někomu jinému a na něco jiného, nikoliv na příjem z kabelovky UPC.

 • 3. 11. 2019 19:59

  Pamětník

  V případě, že jsem abonentem kabelovky UPC, tak na případné páté TV, kde už nemám přístupovou kartu, by se mne budoucnost volně šířené ČT24 týkat mohla. Tato stará TV, samozřejmě bez tuneru pro HEVC, tedy "problém" nevyřeší naladěním na DVB-T2. V každé domácnosti mohou být podmínky příjmu odlišné a ne vždy lze použít výše navrhované řešení.