Hlavní navigace

Za více než miliardu koupenou českou firmu Memsource povede bývalý šéf Tesly v Evropě

Sdílet

Jan Sedlák 19. 5. 2022
Georg Ell, Memsource Autor: Memsource

Česká společnost Memsource má nového výkonného ředitele. Stal se jím Georg Ell, který vedl Tesl v západní Evropě a působil také ve firmách jako Yammer nebo Microsoft. Zakladatel David Čaněk se bude věnovat strategii a bude nadále působit v představenstvu.

Memsource se zabývá strojovými překlady a lokalizací. V roce 2020 v ní majoritní podíl za 1,3 miliardy korun koupil americký fond Carlyle. Češi i díky nově získanému kapitálu mohli koupit německou firmu Phrase.

Mezi zákazníky Memsource patří Uber, Zendesk, Shopify, Supercell, Huawei, Vistaprint, Škoda, Bosch, Fujifilm, Volkswagen, Porsche a další.

Ell se dle firmy do vedení “dostává v době její výrazné globální expanze, kdy organický růst tržeb za rok 2021 dosáhl více než 40 procent. Jedná se o akceleraci růstu, který přichází po vstupu americké investiční firmy Carlyle do vlastnické struktury Memsource.”

Čaněk v rozhovoru pro Lupu popisoval, že velkou překážkou českých technologických startupů jsou nezkušenosti v mezinárodním prodeji. To naše firmy brzdí například proti americké nebo izraelské konkurenci, která sice může mít horší technologii a produkt, ale umí se lépe prodat. Často to platí i pro nabírání investic.

Tržby Memsource se loni dostaly k půl miliardě korun. V roce 2020 dělaly přes 214 milionů se ztrátou po zdanění téměř 80 milionů.

Našli jste v článku chybu?