Hlavní navigace

Vlákno názorů k aktualitě Zásilkovna chce konkurovat České poště, začne doručovat balíky od anonym - pokud budou doručovat až na konkrétní adresy příjemců...

 • 22. 2. 2019 12:19

  bez přezdívky

  pokud budou doručovat až na konkrétní adresy příjemců ztratí svou největší konkurenční výhodu. A tou je právě ta možnost jezdit s balíky denně optimální trasu po známých místech => z toho se dá těžit vyšší efektivita, menší náklady, minimální zmatky a prodlevy při doručování... Pokud se vrhnou do pochůzek po zvoncích jako pošťáci ČP tuto svou výhodu zabijí. Čekal jsem od nich spíš že zavedou nějaký výdajní zásilkomat jako konkurenci poštomatu, který budou schopni umístit i tam kde není dostatek podnikatelů ochontných se na tom podílet a přitom jde o velmi hustě zalidněné oblasti (typicky sídliště) ... to by imo dávalo větší smysl.

 • 23. 2. 2019 13:09

  bez přezdívky

  Myslim, ze neni nutne vynalezat kolo. Ve svete uz se ustalilo jine efektivni reseni, ktere nepochybne driv nebo pozdeji dorazi i k nam.
  V budovach s vice byty byvaji na pristupnem miste boxy, podobne tomu co byvalo v primitivni forme na nadrazich, kam postaci davaji zasilky a adresatovi akorat dorazi kod pro vyzvednuti. Tyto boxy majetkove patri k budove a jejich mnozstvi se prizpusobuje aktualni potrebe (obvykle jich pribyva, protoze takto je potom radost nakupovat na netu, takze toho lidi intenzivne vyuzivaji). Dopravni spolecnsot si trasy celkem snadno zoptimalizuje a zastarale a neefektivni zvoneni na zvonky odpada. Adresat si to vyzvedne az bude chtit. Cili nejspis az pujde kolem.
  Postomaty jsou myslim cosi podobneho, ale se spoustou dalsich nevyhod. Slepa ulicka.