Hlavní navigace

Názor k aktualitě Komunista Ondráček navrhuje, aby se poplatky za ČT a rozhlas nemusely platit od Pamětník - Této radě bych raději nevěřil. Přístroj byl původně...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 6. 10. 2020 14:24

    Pamětník

    Této radě bych raději nevěřil. Přístroj byl původně určen k volitelnému přístupu k vysílání TV a tak podléhal poplatkům. Ani fakt, že TV třeba nemá tuner pro příjem DVB-T2, to nemění. Stačí se podívat do Zákona č. 348/2005 Sb., který mimo jiné praví: "Toto zařízení se považuje za televizní přijímač i v případě, že si jej poplatník upraví k jinému účelu.". Zákon také předpokládá, že každý odběratel elektřiny má samozřejmě televizor a rádio a tudíž má povinnost platit. Pokud je to jinak, musí občan dát o tom ČT a ČRo čestné prohlášení. Pokud tento stav nedokáže doložit, hrozí mu, kromě zaplacení poplatků zpětně, navíc vysoká pokuta jako neplatiči.

    V zákoně se o žádném lejstru od nějakého servisáka nepíše. Čili ani televizor a rádio ve sklepě, nebo na půdě, nesnímá z občana fakt, že je jejich držitelem a tak musí platit. Na druhé straně má každý občan výhodu za jediný poplatek provozovat nepočítaně přístrojů - doma, v garáži, na chatě/chalupě, v autě a pod..

    Jen mne udivuje, jak často jsou publikovány mylné informace na toto téma a přitom stačí si zákon přečíst a podívat se i na komentáře na různých webech, seznámit se se skutečnými kauzami.