Hlavní navigace

Názor k aktualitě Komunista Ondráček navrhuje, aby se poplatky za ČT a rozhlas nemusely platit od Filip Jirsák - Musi mit realny odhad. To jim přikazuje kdo? Co...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 10. 2020 12:18

  Filip Jirsák

  Musi mit realny odhad.
  To jim přikazuje kdo? Co když ho nemají? Co když odhad nevyjde, protože třeba přijde COVID-19?

  Porad jste nedolozil jediny pripad, kdy by mandatorni vydaje nebyly +/- pokryte rozpoctem a vyplacene v plne vysi.
  Aha, najednou +/-. Víte, ono by k vydírání ČT úplně stačilo pohrozit, že její rozpočet bude plus minus 90 % rozpočtu, na který má nárok.

  pak mi prijde mandatorni vydaj ukotveny v zakone CR celkem spolehlivy
  Jasně, všechny ty příklady porušování zákona vás nechávají klidným, protože vámi navrhovaný zákon ještě neporušili. Sice ten zákon ještě neplatí, takže ho ani porušit nemohli, ale co…

  Coz je stejne narocny ukol, jako snizit CT rozpocet skrze zmenu vyse poplatku
  Právě že je to něco úplně jiného.

  Realne a objektivne je tedy jedno, jak se to financovani resi.
  Nikoli. Jedno je to ve virtuálním světě, kde poslanci perfektně dodržují všechny zákony. V reálném světě v ČR to bohužel nefunguje.

  Ze se pri financovani CT z rozpoctu zacne dotace snizovat je jen vase nicim nepodlozena paranoia.
  Zvláštní je, že stejně paranoidní jsou i v jiných státech s médii veřejné služby. Zvláštní je, že reálné dotace se snižují už spoustu let, protože je určena jen absolutní výše poplatku, která se však nevalorizuje – a pokud se výjimečně po spoustě let přistoupí ke zvýšení, to zvýšení inflaci nepokryje. Zvláštní je, že poslanci nejsou schopni v souladu se zákonem zvolit ani Radu ČT, ale kdyby měli v rukou přímo peníze, do fungování ČT by nijak zasahovat nechtěli. Nevím, proč jsme v zimě 2000/2001 museli chodit na náměstí, když poslanci vůbec nechtějí ČT ovlivňovat.