Hlavní navigace

Názor k aktualitě Komunista Ondráček navrhuje, aby se poplatky za ČT a rozhlas nemusely platit od Filip Jirsák - Zakon o rozpoctovych pravidlech: https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-218 To jste ovšem odpověděl...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 10. 2020 13:43

  Filip Jirsák

  Zakon o rozpoctovych pravidlech: https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-218
  To jste ovšem odpověděl jen na tu triviální část otázky, ta byla určená spíš pro vás, abyste se chytil. Důležitá byla ta druhá část – co se stane, když ten odhad nevyjde, bude špatně (ať už záměrně či omylem), co když poslanci ten odhad budou ignorovat?

  Vyplati se ale v plne vysi.
  Vyplatí se? Samo od sebe? To jste měl před rokem prozradit Schillerové, když každý týden na Twitteru hlásila, kde zase našla jaké peníze – že to dělá zbytečně, že se mandatorní výdaje platí samy.

  Jake priklady?
  Jmenoval jsem volbu členů mediálních rad a porcování medvěda. Dál můžeme přidat nejrůznější přílepky.

  To by platilo jedine v pripade, ze by platilo(a ono neplati, jak uz jsme zjistili), ze stat muze kaslat na mandatorni vydaje.
  Stát na mandatorní výdaje kašlat nemůže. Jenže stát výdaje platí prostřednictvím jednotlivých kapitol státního rozpočtu. Řídí se to tedy státním rozpočtem, který schvaluje Poslanecká sněmovna. A tady se dostáváme k té nejdůležitější otázce, kterou stále ignorujete – co znamená to může/nemůže.

  Může vás okrást zloděj? Podle zákona nemůže. Přesto se krade. Ale krade se mnohem méně, než by se mohlo krást, protože v zákoně jsou za krádež sankce. No a ty sankce vám jaksi v tom vašem návrhu chybí. Vy se pořád kroutíte sem a tam, ale pořád jste nenapsal, co by tedy poslance donutilo schválit ten rozpočet v plné výši.

  Prave tohle by se lepe osetrilo v pripade, kdyby se CT financovala primo.
  Jistě, v paragrafech o TV poplatcích se na valorizaci „zapomnělo“, ale v paragrafech o platbě ze státního rozpočtu by to určitě bylo. Protože všichni poslanci jsou takřka svatí a žádného poslance ani nenapadlo, že by chtěl ČT nějak škodit.