Hlavní navigace

Názor k aktualitě Komunista Ondráček navrhuje, aby se poplatky za ČT a rozhlas nemusely platit od Pamětník - Přechod na DVB-T byl motivován nejen převedením části...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 11. 10. 2020 19:42

    Pamětník

    Přechod na DVB-T byl motivován nejen převedením části televizního pásma mobilním operátorům, ale i možností zajistit vysílání více stanicím. Že přibyly hlavně ty "reklamní", jak píšete pane Kociáne, není chyba digitalizace, ale provozovatelů TV stanic, stejně jako jejich snaha dostat do jednoho MUXu co nejvíce stanic s nízkou kvalitou obrazu i pořadů.

    Váš nápad, financovat ČT příplatkem ke kupovanému televizoru není realizovatelný, protože se v současnosti za rok neprodá tolik televizorů, aby to přineslo jen na příplatcích asi 7 miliard Kč. Zkuste si zjistit počet prodaných TV za rok a vypočtěte výšku příplatku, aby to vyšlo.

    Nezáleží na tom, zda by zrušení poplatků majitelů televizoru jste navrhl Vy, poslanec Ondráček, nebo premiér, to by musel někdo navrhnout takový nový zákon o ČT, že by prošel všemi schvalovacími procesy a zároveň vyřešit její financování, nezávisle na momentální náladě politiků.