Hlavní navigace

Vlákno názorů k aktualitě Komunista Ondráček navrhuje, aby se poplatky za ČT a rozhlas nemusely platit od volani.webnode.cz - Já jsem pro. Technicky je komponované si vymontovat...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 10. 2020 13:38

  volani.webnode.cz

  Já jsem pro. Technicky je komponované si vymontovat nebo deaktivovat rádiový přijímač z mobilu aby nebyl mobilní telefon schopný příjmu.
  Pokud by tento zákon nebyl tak by bylo fér aby bylo možné používat mobilní telefony ktere by nebyly schopné rozhlasového příjmu a nebyla ta cena vyšší než poplatky za rozhlas.
  Nevím jak by to šlo technicky udělat.

  Jsou lidé kteří potřebují každou korunu využít efektivněji a cíleněji než jsou veřejnoprávní poplatky.
  Například můžou chtít podpořit raději jiná média, nebo peníze dát jako dar politické straně nebo nemají na chleba a nájem.

  6. 10. 2020, 13:39 editováno autorem komentáře

 • 6. 10. 2020 14:34

  Filip Rožánek

  Proč do toho pletete mobily? Mobilní telefony nepodléhají poplatkům už od novely zákona o poplatcích z jara 2010.

 • 6. 10. 2020 14:36

  Pamětník

  Nechuť platit to, co mu ukládá zákon, se dá pochopit, ale na druhé straně to není tolik peněz, aby občané neměli na chleba a nájem. Pokud to tak je, jistě dostanou příslušné sociální dávky a navíc jim zákon o poplatcích ČT a ČRo vychází vstříc tímto paragrafem: "Od rozhlasového a televizního poplatku je dále osvobozena fyzická osoba,
  a) jde-li o jednotlivce, jehož čistý příjem za uplynulé kalendářní čtvrtletí je nižší než 2,15násobek životního minima),
  b) žije-li v téže domácnosti s dalšími osobami a součet jejího čistého příjmu a čistých příjmů těchto osob za uplynulé kalendářní čtvrtletí je nižší než 2,15násobek životního minima osob žijících v této domácnosti)."

  Lidé, kteří chtějí podporovat jiná média, tak si kupují noviny a časopisy, chodí do kin a divadel, je to jejich volba a dary politickým stranám jsou možná ještě podivnější peníze.
  Tak to zase nepřehánějte s tou péčí o chudáky chudé, že nemají na koncese.