Hlavní navigace

ZOOT expanduje do Chorvatska a Slovinska, vrací se i do Rumunska

Sdílet

Ondřej Novák 10. 2. 2021

ZOOT spustil domény pro Chorvatsko, Slovinsko a Rumunsko. Upozornil na to server Podnikatel.cz. Všechny e-shopy jsou již funkční a umožňují nákup produktů. Módní obchod byl přitom předloni v insolvenci a dlužil tři čtvrtě miliardy korun, do zisku se vrátil na konci roku 2019.

Podle serveru expanze na dva nové trhy a návrat do Rumunska zabrala pouhé tři měsíce, přičemž firma teď ještě ladí IT systémy. 

„Přemýšleli jsme, jestli IT systémy poběží na systémech ZOOT.cz nebo Different.cz, nakonec jsme se rozhodli, že uděláme úplně nové řešení a na to přesuneme oba e-shopy,“ řekl Podnikatel.cz Milan Polák, výkonný ředitel ZOO.cz a Different.cz.

Server také poukazuje na to, že právě spřízněnost obou e-shopů podle Poláka umožnila, aby se ZOOT do zmíněných zemí dostal tak rychle, protože Different.cz má na těchto trzích již k dispozici customer care, jsou hotové překlady webů, domluvení dopravci i zajištěné platební metody včetně bankovních účtů.

V Česku Zoot v lednu ukončil provoz vlastních „Výdejen radosti“ s tím, že se soustředí na prodej přes partnerské kamenné obchody.

Našli jste v článku chybu?