Hlavní navigace

Zpravodajský agregátor FlashNews končí, Livesport projekt zavírá a plánuje B2B projekt

Sdílet

David Slížek 20. 9. 2022
FlashNews - Livesport - aplikace - screenshot Autor: FlashNews

Zpravodajský agregátor FlashNews končí. Firma Livesport, která jej provozuje, o tom podle informací Lupy informovala své zaměstnance. Konec Lupě následně potvrdil také Petr Vavrík, který má na starosti externí komunikaci firmy.

Podle informací Lupy je důvodem konce FlashNews to, že je projekt ve ztrátě a nedosáhl plánovaných tržeb ani návštěvnosti.

„Projekt FlashNews jsme budovali s cílem usnadnit a urychlit uživatelům cestu k informacím a nepřijít o nic důležitého. Ukázalo se, že jsme našli cestu, jak naše uživatele udělat nadprůměrně spokojené. Řadu měsíců jsme například v českém Google Play patřili mezi nejlépe hodnocené aplikace v kategorii ‚Noviny a časopisy‘. Technologicky náročný projekt ale po dvou letech nesplnil očekávání v dosahované návštěvnosti a následně ani objemu tržeb,“ potvrdil Lupě také šéf projektu Filip Horký.

„Vzhledem k vysokým nákladům, které nepokryje prodej inzerce, jsme se rozhodli změnit byznys model FlashNews a služby pro webové i mobilní uživatele ukončit. Pro vyvinuté technologie a know-how plánujeme využití v segmentu B2B služeb,“ dodal.

Agregátor FlashNews odstartoval s velkými ambicemi v listopadu 2020. Jeho vedení se ujal někdejší televizní reportér Filip Horký (Česká televize, DVTV a Seznam.cz), který do svého týmu přitáhl i další zkušené novináře - Michaela Mareše z Forbesu (letos na jaře odešel do Hospodářských novin), Filipa Vícha z DVTV (ve FlashNews podle údajů na LinkedIn skončil letos v srpnu) a další.

Krátce po startu proti agregátoru protestovala část vydavatelů, kteří nesouhlasili s tím, aby bez jejich souhlasu používal jejich obsah. Horký nejdříve argumentoval, že FlashNews z mediálních webů bere jen to, co podle zákona může, později ale služba oznámila, že ze svého webu odstranila odkazy na texty vydavatelů, kteří s jejich přebíráním nesouhlasili.

Poslechněte si rozhovor s Filipem Horkým:

Našli jste v článku chybu?