Hlavní navigace

Vlákno názorů k aktualitě Ztráta Snapchatu se blíží půlmiliardě dolarů. Zpomaluje i růst počtu uživatelů od OB - Aha. Takže říkáte: Banky mají málo peněz/zisků, a...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 8. 2017 8:29

  OB (neregistrovaný) 77.48.30.---

  Aha. Takže říkáte: Banky mají málo peněz/zisků, a proto musí investovat do projektů, které skončí ztrátou. Nějak jsem to nepochopil. Ale ani se nedivím - to je u Vašich příspěvků normální, že je to blábol nad blábol.

 • 14. 8. 2017 9:08

  OB (neregistrovaný) 77.48.30.---

  Jojo, konspirační teorie Vám jdou :)
  Já bych raději použil Occamovu břitvu - mnohem jednodušší vysvětlení toho financování startupů je, že jen málokdo dokáže odhadnout, která technologická firma se prosadí a začne generovat miliardy zisku - a která se ztrátou upadne v zapomnění. Ale každý by rád toho sólokapra chytil, prodat akcie za tisícinásobek nákupní hodnoty je prostě moc velké lákadlo. Tak to holt kdekdo zkouší, jak umí...
  Pro velké investory je tu ještě druhá motivace: když už jsem do toho tolik nastrkal, přece to teď nenechám padnout...tipuju, že jen díky tomu Snapchat ještě žije :)

 • 13. 8. 2017 16:51

  asdf (neregistrovaný) ---.cust.avonet.cz

  Proč by banky musely půjčovat? A co budou mít z toho, pokud společnost zkrachuje a banka investované peníze zpět nedostane?

 • 13. 8. 2017 11:12

  Ivan Nový (neregistrovaný) 85.135.69.---

  Nejsou to vlastně skryté dotace? Banky musí půjčovat, tak se "investuje-dotuje" i nesmysly, které by bez "investic-dotací" nepřežily, protože nesmysly nikdo nebude udržovat ze svého.

 • 14. 8. 2017 10:02

  Ivan Nový (neregistrovaný) 85.135.69.---

  To co popisujete vy, je už přirozené investiční chování z hlediska trhu ale v kontextu ekonomické patologie, kterou jsem popsal výše.

  To máte jako když stát zavede lístky (němečtí národní socialisti je zavedli v Říši i protektorátu, komunisté po válce u nás, nebo tuzexové poukázky po celou dobu, v Polsku potraviny na lístky byly znovu zavedeny ještě v 80. letech minulého století), aby kontroloval spotřebu nějakého zboží, tak zcela automaticky a přirozeně vznikne paralelní černý trh s danou regulovanou komoditou. K tomu žádnou Occamovu břitvu nepotřebujete, jiná možnost totiž není. To je prostá empirie.

 • 14. 8. 2017 6:58

  Ivan Nový (neregistrovaný) 85.135.69.---

  Banky musí půjčovat, protože dnes fungují v systému letadlo. Berou od národních bank natištěné peníze a ty půjčují lidem. Kapitál, který do nich uložili firmy a střadatelé dávno promarnily, nezkrachovaly jen díky levným úvěrům, které jim poskytují národní banky z natištěných peněz (kvantitativni uvolňování).

  Dnes se jim zoufale začíná nedostávat těch, co by si brali další úvěry, ať už firmy, nebo individuální klienti. Proto taky prosazují hypotéky, to je rezerva, která někde ještě je. Je to pokračování vlivů, které vedly k hypotéční krizi v roce 2008.

  Mimochodem proto se objevují snahy zavádět nepodmíněný příjem, kdo by ho měl, mohl by si vzít úvěr, a tím by vznikl další potřebný klientský rezervoár pro banky.

  Banky mají dost cizích státních natištěných peněz, chybí jim klienti.

 • 14. 8. 2017 9:23

  Ivan Nový (neregistrovaný) 85.135.69.---

  To není konspirace, ale zcela přirozené působení trhu. Nejprve si musíte položit otázku, odkud se ty peníze k investování berou. Proč jich je tolik. Naivně se domníváte, že z reálných výkonů. Většina z toho objemu investic je natištěna a důvodem k tomu tisknutí jsou sociální dávky a příčinou je deficitní německý model sociálního státu, který před cca 90 lety zavedli národní socialisti v Německu a po válce byl udržen pomocí Marshallova plánu a rozšířen do dalších zemí. Ideologicky pochází z marxismu.

 • 14. 8. 2017 8:51

  Ivan Nový (neregistrovaný) 85.135.69.---

  Je to ještě horší, banky nemají vůbec žádné peníze, aby to zakryly musí mít cash-flow, proto si berou natištěné peníze od státu a ty půjčují každému, kdo si o ně řekne, je-li ten tok dostatečně silný, zbudou jim i peníze na uspokojení výběru běžných střadatelů. Jakmile se ale ten tok zastaví, přijde krach. Proto musí HDP neustále růst i uměle.

  Proto investoři, kteří se levně dostali k natištěným penězům je musí někde uplatnit, proto nakupují i nesmysly v naději, že jedna úspěšná investice zaplatí ty neúspěšné. Aby peníze dostali musí se podílet na bankovním pokrytectví, pro forma musí doložit záměr financování.

  Proto je cena akcií tak vysoká, protože inflační peníze jsou zatím úspěšně schovány na burzách a akcie jsou masivně nadhodnoceny, ale tak to nebude věčně, korekce jednou přijde a bude hodně bolet.