Hlavní navigace

Názor k článku 600MB přílohy na Centrum.cz po čtvrt roce od Milan - No vidíte, prakticky jste rozvedl mou myšlenku. Ale...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 8. 2005 10:51

  Milan (neregistrovaný)
  No vidíte, prakticky jste rozvedl mou myšlenku. Ale Centru nepatří chvála, protože jednoduše udělali dobrou věc špatně.

  Vždyť i v článku je:

  ---------------------------------------------
  Jediné, co Centrum shledává negativním, je kvalita připojení části uživatelů. Nahrávání přílohy trvá dlouho a proces může být přerušen. "Uživatelé to někdy dávají za vinu nám", poznamenává Oldřich Bajer.
  ---------------------------------------------

  Což je ovšem jednoznačně chyba centra. Oni uživatelům řekli, že mohou posílat 600MB přílohy mailem. Tečka. Nikdo jim neřekl, že se odešlou data jako HTTP POST v b64 kódování (tj. nebude se posílat 600MB ale 900MB) a že je velká pravděpodobnost, že spojení samo lehne, ať už kvůli kratinkému výpadku, chybovosti prohlížeče, nějakého timeoutu kdoví kde. Ať centrum zveřejní, kolik bylo pokusů o upload souboru většího než třeba 50MB a kolik z nich dobře dopadlo. Dle mých zkušeností jich asi moc být nemohlo. 50 % ?, 30 % ?

  Když už chtěli udělat dobrou službu, určitě šlo integrovat něco do lišty, activex, java appletu, aby uživatel nic nepoznal a přenos zaručeně probéhl (8b, s navazováním). IMHO by bylo nejlepší řešení integrovat do emailu virtuální vzdálený disk (jako to mají jinde) a naučit uživatele nahrát soubor na disk a do mailu dát jen odkaz.