Hlavní navigace

Názor k článku 600MB přílohy na Centrum.cz po čtvrt roce od Radek Hulán - Jak to zde čtu, komentáře, sešla se tu...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 8. 2005 14:34

  Radek Hulán (neregistrovaný)
  Jak to zde čtu, komentáře, sešla se tu zjevně velká banda kreténů, popřípadě zarytí zastánci Seznam.cz a Atlas.cz, kteří potají závidí, že velký soubor si nepošlou.

  Aktivita Centrum.cz je výborná. Jdu jim udělat na svém webu reklamu formou článku, a to jen a pouze kvůli kreténům v této diskusi, nikoliv kvůli nehynoucí lásce k Centru.

  Tito techno-kreténi si neuvědomují, že technika zde NENÍ kvůli tomu, aby si pár týpků, co vědí že přes HTTP POST či SMTP se toho posílalo v dobách 9.6kbps modemů (tedy v roce 1990) poněkud menší než malé množství dat, vyřvávalo do nekonečna svoje sebevědomí.

  Technika je zde třeba od toho, aby si vysokoškolsky vzdělaný, ale IT detailů neznalý, člověk, mohl jednoduše a bez omezení poslat video či fotky z dovolené svojí babičce, které na vesnici také zavedl někdo WiFi, a která kromě puštění počítače a Outlooku/MSIE toho, stejně jako ten vysokoškolák, více z této oblasti nezná, a nemusí.

  Učit tyto lidi byť jen používat FTP klienta, či chtít po nich, ať si třeba zaplatí svojí doménu kvůli pár desítkám fotek, je utopie místních kreténů.

  Jediné schůdné řešení je SMTP/POP3/HTTP protokol a běžný email klient / běžný browser /(MSIE/FIirefox), cokoliv jiného je v praxi nesmysl.

  To, že data při SMTP přenosu mírně nabobtnají, je okrajový problém. Lidem to umožní dělat věci, které dosud nedělali, o ona babička se díky Centrum.cz s láskou podívá na foto vnučky :-) A to je jednoznačně dobré, ne? :-)