Hlavní navigace

Názor k článku 600MB přílohy na Centrum.cz po čtvrt roce od Radek Hulán - Milý idiote, o existenci řady protokolů pro přenos...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 8. 2005 19:01

  Radek Hulán (neregistrovaný)
  Milý idiote, o existenci řady protokolů pro přenos dat ví i moje 6-ti letá dcera. Ale tobě zjevně schází business myšlení.

  Řešení Centrum.cz totiž přitáhne více lidí na jejich zkomírající web, protože si tito lidé nemusí nic instalovat a chápat nic nového, a bude jim to fungovat. Možná to přetáhne i pár uživatelů Seznam emailu ke konkurenci.

  Představa, že si ale pro přenos dat uvedená babička instaluje a nastavuje například P2P či Bittorent klienta je v mysli idiota sice zajímavá, leč v praxi zcela nefunkční.

  Řešení Centrum.cz, a to upload přes HTTP POST a vyzdvižení přes HTTP protokol, a to celé v rámci zabezpečení a loginu do email klienta, je pro lidi dostatečně průhledné a známé na to, aby to pochopili a používali. A proto to má smysl.

  Ano, existují mnohem lepší technická řešení, osobně bych NIKDY 600MB soubor neposílal přes email (už s 1MB mám "morální" problém), ale zde nejde o mě.

  Pokud to dosud nechápeš, zkus si přečíst posledních 10 komentářů znovu...

  var $i=0;
  do {
  .. read it again ..
  } while ($i<10);