Hlavní navigace

Názor k článku A chcete to potvrzení písemně, nebo může být i elektronicky? od anonym - Další ukázka tuposti státního aparátu: Od kdy je papír...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 3. 2021 18:05

  bez přezdívky

  Další ukázka tuposti státního aparátu:

  Od kdy je papír hygieničtější než displej telefonu? Na papíru se bacily nedrží a na mobilu ano? Je velký problém otřít mobil vlhčeným hygienickým ubrouskem? Zkuste to s papírem... Pokud jde o hygienu, stačí papír či displej přiložit např. na okno auta a není vůbec potřeba okno stahovat, dodrží se hygienický odstup. Bez ohledu na to, jestli je to papír nebo displej. Naopak displej je dobře vidět i za šera a dá se zoomovat.

  Každopádně to čestné prohlášení je solidní ptákovina. Papír "per se" - sám pro sebe. Nemá to žádné opodstatnění. Policie mi ho nemůže odebrat pro případné pozdější dokazování, protože by mě obrala o můj jediný doklad opravňující pohyb. Pokud jim podám ústní sdělení, mohou ho zaprotokolovat - v čem je to víc než papír, který jsem si napsal sám?

  Je to stejný šiml přebujelého a nefungujícího státního aparátu jako blahé paměti požadavek, abych měl zelenou kartu vytištěnou na zeleném papíru nebo abych ji tiskl zelenou barvou. Jinak řečeno "pravost" zelené karty se pozná podle toho, jestli jsem investoval těch 10 korun do barevného tisku v nejbližším copycentru? Přitom dokument samotný nenese žádné ochranné prvky, podle kterých by bylo snadno ověřitelné, jestli se nejedná o padělek a barva na tom vůbec nic nemění. Kdyby aparát fungoval dobře, mělo by bohatě stačit, abych jim podal řidičák a už podle něj by měla být hlídka schopná pojištění dohledat v databázi.

  Stejný vtip je dneska potřebné papírové potvrzení o zaměstnání pro učitele u očkování. Už vidím personál očkovacího centra, jak porovnává pravost razítka, když netuší, jak originál má vypadat a kopii mi vyrobí za pár korun v každých kancelářských potřebách. No a podpis statutárního orgánu je taky dobrý vtip. Místo centrálního a hlavně online-distančního ověření už podaných žádostí, chodí jednotliví učitelé po jednom za ředitelem, aby se od něj před očkováním nakazili, pro papírový podpis, který nemá žádnou cenu, protože očkovací personál není grafolog a podpisové vzory ředitelů všech škol v ČR nemá.