Hlavní navigace

Názor k článku A hudba bude zadarmo! od anonym - Jake nonsensy mate na mysli? Krome Kranosovy zameny...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 10. 2007 15:50

    anonymní
    Jake nonsensy mate na mysli? Krome Kranosovy zameny MB za KB jsem si zadneho v topicu "Platit budu pouze za hudbu ve stejne kvalite, v jake ji ma nahravaci studio. (Celé vlákno)" a nazoru od crax nevsiml, mozna jeste 44.2kHz vs 44.1kHz.

    obycejna 16bit zvukova karta s 44kHz a usmevnymi analogovymi vystupy nebude nikdy lepe hrat, nez profesionalni 24bit se 192kHz s S/PDIF optickym vystupem a RCA jackem. S/PDIF vystup zminuji prave proto, aby bylo jasne ze zvukova karta nebude provadet D/A converting.

    Zdroj pocitace muze byt laciny smejd za 300Kc, nebo spickovy produkt za >= 3000Kc (>= 500W, aktivni PFC, prepetove ochrany, spolehlivy privod proudu do vsech vetvi, vysoce stabilni - minimalni kolisani, viz osciloskop v testech zdroju).

    Externi zvukove karty jsou externi predevsim kvuli mixaznim pultum ci jinym ovladacim prvkum, pokud misto nich mame kvalitni software, nejen ze zvukovka za ~= 5.000Kc bude prehravat i nahravat stejne kvalitne, jako model za 10.000Kc (ktery ma navic pouze ovladaci prvky), ale navic je to v dnesni dobe velice prakticke reseni. Jediny duvod k uzivani HW DSP je kdyz chcete mixovat v realtime, nebo se vam nechce cekat na to, nez se softwarove efekt prida, coz ale s Core 2 Quad netrva zase tak dlouho, aby nekdo kupoval DSP za ~= 30.000Kc a k nemu externi zvukovou kartu za x0.000 Kc.

    Konzumni zvukovky se cenami pohybuji bezne 300Kc, pricemz drazsi byvaji pouze M-Audio a Creative, ktere jsou zamerene na hry, zbytek v kategorii od 4.000Kc vyse byva poloprofesionalni ci profesionalni a vhodny tedy i do studia, pri digitalnim vystupu a rychlem procesoru zvukove karty bude uz zalezet pouze na kvalite recieveru.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).