Hlavní navigace

Názor k článku A jede se dál. Praha za miliony pořizuje chytré popelnice hlásící se přes cloud od Ravise - > Je to pilot, prepokladam ze tohle vyhodnoti...

 • 9. 8. 2017 21:37

  Ravise (neregistrovaný) ---.16.wms.cz

  > Je to pilot, prepokladam ze tohle vyhodnoti az na jeho konci.
  Zrovna tohle by mohlo být odhadnuté už předem, aby se vědělo, jestli má smysl pilot rozjíždět.

  > A argument ze na necem muze vniknout vetsi skoda a proto to nebudeme nasazovat je v poradku? Treba bychom mohli stale jezdit konespreznou tramvaji, protoze na te elektricke muze pri havarii vzniknout vetsi skoda nez na koni s potahem??
  Tramvaj elektrická jezdí rychleji, méně smradlavě, snadněji a bezpečněji než pomalý, trousící, unavený kůň, pozažmo nevyspalý, podnapilý vozka. Ale nesrovnával bych koš s tramvají. To je jako stavět vedle sebe kolečko a náklaďák...
  Dokonalosti je dosaženo tehdy, když nejde nic odebrat, ne tehdy, když není co přidat. Volně citován Leonardo Da Vinci (tuším)

  > Super, takze kdyz nekomu dokapne posledni kapka trpelivosti, svola ve svem volnem case a za sve penize na Vaclavak demostraci proti praktikam politiku, nahodou to zarezonuje s naladou ve spolecnosti a dorazi tam 100 000 lidi, nekdo dalsi si na tom mnozstvi aktivnich bude chtit prizivit svou agendu (to se bezne deje) a v davu bude rozdavat letaky ktere budou lidi pro jejich stupiditu ihned zahazovat, tak ten nestatnik svolavatel tam po nem bude muset jeste celou noc uklizet??? Skutecne skvely zpusob jak paralyzovat obcanske aktivity....
  Takže jako pořadatel bych neměl nést zodpovědnost za průběh akce? Pokud je to komerční akce, tak si na to pořadatel zaplatí lidi. Pokud je to řekněme komunitní akce, tak to stejně pořadatel nezorganizuje sám, a já klidně po takové dobře míněné akci na místě zůstanu a pomůžu s úklidem. Z blbých letáků skládám origami. Nebo jsem schopný je odnést do koše. Což by měla být společenská norma. Je problém, že není.

  > Ja si dokazu predstavit, ze data o vzniku odpadu v case a miste mesto vyuzije, odpadove hospodarstvi je jedna z jeho hlavnich naplni prace.
  Takže "shromáždíme data a pak je vyhodnotíme. Vyprodukujeme grafy. ??? Profit."? Odpadu v koších přibývá když jdou lidi z práce/do práce, je víc odpadu tam, kde je víc lidí (vč. kulturních akcí), cca týden po akcích v supermarketech se objevuje nespotřebované, plesnivé jídlo (čas dle typu). V delších periodách se potom opakují třeba vánoce (balící papír), silvestr (rachejtle), svatý patrik (flašky)... Na to nepotřebuju chytrý popelnice.