Hlavní navigace

Názor k článku A ty notebooky na poradách bych zakázala... od anonym - Jak už zde zaznělo mnohokrát - problémem porad...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 13. 11. 2011 14:02

    bez přezdívky

    Jak už zde zaznělo mnohokrát - problémem porad nejsou notebooky a ani jakékoli další vybavení, které si člověk s sebou přinese, ale problémem je vždy neschopnost poradu vést. Zažil jsem mnoho různých porad a naštěstí jsem poznal i pracovní tým, kde porady byly perfektní a funkční. Konaly se pravidelně každý týden ve středu, ta nejdelší trvala hodinu, většinou to bylo 20-30 minut a člověk na nich získal dobrý přehled o tom, co se ve skupině děje, kdo pracuje na jakém úkolu a jak na tom je.

    Šéfka měla vždy předem připravený seznam úkolů pro každého člověka, měla přehled o všech úkolech a během porady se každý stručně vyjádřil ke svým úkolům - co dodělal, co má rozdělané, co neudělal a proč. Velmi rychle se na takových poradách ukázalo, kdo umí pracovat, kdo se vymlouvá atd. Pokud musela šéfka probrat s někým něco podrobněji, vyřešila to mimo poradu a nezdržovala tím ostatní. Tam se nikdy nemusely řešit notebooky nebo vyřizování soukromých věcí. Nebyl důvod.

    Musím říct, že nikde jinde jsem už podobný styl porad nezažil. Tohle byly jediné, které skutečně fungovaly a ten tým šlapal. Bohužel většina ostatních porad byla nudných, řešily se nepodstatné věci, šéfové si řešili svůj komplex poslouchání vlastního žvanění atd.