Hlavní navigace

Názor k článku ADSL přes zpřístupnění? od David Nebeský - Mýlíte se. Demokraticky zvolená vláda občany sice reprezentuje,...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 10. 12. 2003 12:39

    David Nebeský (neregistrovaný)
    Mýlíte se. Demokraticky zvolená vláda občany sice reprezentuje, ale jen v určitých oblastech (tedy těch, které jsou přiděleny vládě). Vláda v žádném případě nemůže rozhodovat o tom, co je a co není státní zájem, protože ten prostě existuje zcela nezávisle na vůli či nevůli vlády nebo jakéhokoli jiného spolku lidí podobné velikosti a důkežitosti. Důkazem toho je, že státní zájem je nezávislý na změně vlády, a to i když se jedná o změnu z demokratické na autoritářskou nebo naopak. Příkladů v historii je celá řada.

    Rozpor mezi zájmy skupiny, jednotlivými členy skupiny a vůdci nebo reprezentanty této skupiny je zřejmý a byl již mnohokrát popsán snad ze všech možných úhlů. Můžeme se o tom sice klidně dlouze bavit, ale Lupa na to asi není vhodné místo.

    Povinnost managementu Telecomu maximalizovat zisk jsem nezpochybňoval. Povinností státních úředníků (včetně členů vlády) ale je zase hájit ve vztahu k Telecomu zájmy státu a mohou k tomu použít i vliv státu jako akcionáře. Oni to ale bohužel nedělají a místo toho hájí vlastní osobní nebo skupinové zájmy, které jsou bohužel často zcela opačné.